Зеленський запропонував люструвати Порошенка, нардепів і міністрів, що працювали з 2014 року

Видео

Президент України Володимир Зеленський запропонував законопроект, який має розширити дію закону про очищення влади (люстрацію) на президента, депутатів, міністрів та інших топ-чиновників, які займали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року.

Які посади Зеленський хоче додати до переліку тих, що потрапляють під люстрацію?

Загрузка...

Посаду президента України, всіх народних депутатів, голови Верховної Ради, членів уряду, генерального прокурора, голови Служби безпеки, голови Антимонопольного комітету, голови Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби і митниці, секретаря Ради національної безпеки і оборони, керівництва оборонних підприємств.

Нас звинувачують, що ми хочемо скасувати люстрацію. Щоб усі зрозуміли, що ми не збираємося скасовувати люстрацію – ми пропонуємо її підсилити,
– заявив Зеленський у відеозверненні.

Президент додав, що пропонований ним законопроект – тільки громадська оцінка діяльності відповідних осіб: «Упевнений, що дії всіх зазначених осіб в майбутньому отримають і справедливу юридичну оцінку».

Зеленський у зверненні поставив низку риторичних запитань:
Для чого потрібні народні депутати, які залишають депутатську недоторканність, узаконюють незаконне збагачення, просто не ходять на роботу?

Для чого потрібно міністри, які розповідають, що українці занадто багато їдять», які «будують дороги тільки у власному Facebook і народжують дітей в Америці, які угробили здоров’я нації і розповідають про шкоду вишневих кісточок?

Для чого потрібні прокурори, які можуть посадити тільки власну печінку?

Для чого міністр економіки часів Януковича називає громадян «ублюдками», вибиває з рук телефони і обіцяє «дати їм по морді»?!

Я щодня ламаю голову – що з ними зробити? Може, обміняти їх всіх на наших полонених? А, може, одягнути в браковані бронежилети, які вони закупили, і відправити на передову? Думаю, найменше, що можна зробити зараз, – назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою,
– сказав президент.

Зауважимо, що при цьому в команді Зеленського працюють люди, які були у владі з 2014 по 2019 роки та мали б підпадати під дію люстрації. Серед них – секретар РНБО Олександр Данилюк, який у 2016-2018 роках очолював Міністерство фінансів; глава Офісу президента Андрій Богдан, який у 2010-2011 роках працював урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики (ще раз призначений на посаду в 2013 році); екс-міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус, який 11 липня очолив наглядову раду держконцерну «Укроборонпром».

Звернення Президента України Володимира Зеленського. 11.07.2019.

Президент України Володимир Зеленський пропонує посилити люстрацію. Його команда розробила законопроект, згідно з яким під люстрацію потрапляють особи, котрі в період із 23 лютого 2014-го до 19 травня 2019 року обіймали посади Президента України, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора, Голови СБУ, голів Антимонопольного комітету та Фонду державного майна, голів Державної фіскальної служби та митниці, Секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств. Люструвати також пропонують народних депутатів України та членів уряду цього періоду.

Опубліковано Офіс Президента України Четвер, 11 липня 2019 р.

Загрузка...