НБУ дозволив банкам ідентифікувати клієнтів віддалено: що це значить

Новости

Це обумовлено набуттям чинності оновленого Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом».

Від 28 квітня банки України зможуть ідентифікувати та верифікувати клієнтів без їхньої особистої присутності. Про це йдеться на сайті НБУ.

Зазначається, що це обумовлено набуттям чинності оновленого Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом».

Так, Нацбанк розробив нові інструменти і способи віддаленої ідентифікації, затвердження і впровадження яких очікується до кінця квітня.

Йдеться про використання системи BankID та електронний підпис. Також вводиться можливість застосовувати відеоідентифікацію.

Національний банк України
«Незабаром для відкриття рахунку в новому банку візит у банківське відділення або особиста зустріч з агентом банку стане зайвим кроком. Ми очікуємо, що на фінансовому ринку з’являться інноваційні продукти та сервіси, що стануть у нагоді банкам для здійснення верифікації їх клієнтів», — вважає директор департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза.

В НБУ працюють над нормами регулювання ідентифікації та верифікації клієнтів для небанківського фінансового ринку, які почнуть працювати після переходу фінансових компаній під їхнє регулювання.