“Кинули солярку в вікно” Односельчани підпалили подвір’я санітарці, у якої підозрюють корнавірус. “Хто мене захистить?”

Новости

У селі Чорногородка Макарівського району Київської області медики, які працюють в Києві, заявляють про небезпеку, яка їм загрожує від односельчан.

За їх словами, глава села забороняє виходити з дому санітаркам, незважаючи на те, що їх тести на коронавірус негативні, погрожуючи їм гігантським штрафом.

А сусіди намагалися підпалити будинок однієї з них.

Про це “Країні” розповіли самі медики.

В кінці березня співробітники клінічної лікарні №5 контактували з пацієнтами, у яких пізніше підтвердилося зараження коронавірусів. Всі лікарі здали тест.

В результаті серед них виявили 9 інфікованих. П’ятеро людей зараз лікуються на стаціонарі.

У трьох санітарок з Макарівського району тест показав негативний результат, і вони продовжують працювати, допомагаючи рятувати життя людей.

Однак голові села, звідки жінки їздять на роботу, результатів тесту недостатньо. Він заборонив їм виходити з дому.

Днями одній з санітарок з Черногородка Олені Міщенко у двір кинули коктейль Молотова. Жінка спробувала викликати поліцію, але та відмовилася приїхати.

Глава села заявив, що якщо побачить Олену на вулиці, вона заплатить штраф 17 тисяч.

Лікар-анестезіолог Ярослав Товстуха з лікарні №5, який підвозить санітарок на роботу, переживає за них, інші співробітники клініки в розпачі.

Олена Міщенко розповіла про своє становище.

Загрузка...

“Голова сільради розворушив це все: нібито я на самоізоляції. Але я не контактувала з хворими, я не хвора.

Я звичайна санітарка. Сьогодні мені кинули солярку в вікно, не пустили в магазин, мені довелося їхати в інше село. Мені треба ж купити хліб. Що мені робити? Це якийсь дурдом. Мені погрожують спалити хату.

Сусіди кажуть, щоб я не підходила, тому що я хвора коронавірусом. я приїхала до глави сільради, а він мені сказав, щоб я сиділа вдома на самоізоляції. Але я хочу їсти, що мені робити? Мені страшно. Не відомо, що мені підкинуть завтра. Ви мені розкажіть, що мені робити? Я проживаю одна з котом. Хто мене захистить? ” – сказала Олена Міщенко.

Свій коментар дав і анестезіолог Ярослав Товстуха.

“Я вважаю, що головна вина на голові сільради, який розніс інформацію, що дівчатка нібито хворі.

Він не мав жодних документів, просто розпустив інформацію – він або фельдшер, я точно не знаю. Потрібно знати наше село, воно живе в глибокому середньовіччі. Їжею санітарок ніхто не забезпечив, але зате заборонили виходити з дому, їздити на роботу, не захищають від нападів.

Дівчата намагалися спілкуватися з людьми, але від них всі відгородилися. Якщо раніше співробітниці їхали до Києва, сусіди просили їм щось купити і привезти , то тепер повністю відмежувалися.

Сьогодні спробували спалити як мінімум одну людину, Олену Міщенко. Невідомий на мотоциклі кинув пляшку з горючою сумішшю в хату, Лена відразу погасила.

Невідомо, що там буде до ранку. Ми дуже сподіваємося на журналістів, щоб вони розповіли про проблеми, щоб наших люде не повбивали “, – сказав медик.

Джерело