На 5-му році війни, Львів фінансує “рускій мір”: активіст про школу, де не знають Гімну України

Новости

У Львові російськомовна школа №45 щедро фінансується із міського бюджету, а прихильників РФ Садовий нагороджує почесними медалями. Про це у соціальних мережах написав активіст Андрій Сивохіп.

Активіст наголошує, що у російськомовній школі м. Львова систематично організовують круглі столи з питань розвитку “українсько-російської співдружності”.

“Влада Львова всіляко опікує цю школу, щоби там не відкрили україномовного класу. Для цієї школи постійно виділяються значні кошти на закупівлю всього необхідного, директори нагороджуються медалями та відзнаками, а школа підтримує тісні зв’язки не тільки з закладами освіти, а й діячами країни-агресора. Але ні ці факти, ні “русскій мір”, який панує у цій школі, львівську владу зовсім не цікавлять”, – пише Андрій Сивохіп.

Стверджується, що вихованці цього навчального закладу у Львові навіть не знають Гімну України.

“Львівська міська рада щедро виділяє кошти на діяльність цієї школи, зокрема недавно прозвітувала, що за період 2009-2017 років для СЗШ №45 за кошти міського бюджету було виконано робіт та придбано обладнання на 2 млн. 416 тис. грн! А вже у 2019 році ця школа попала в перелік шкіл, які будуть забезпечені сучасним 3D принтером (на всі школи Львова було виділено лише таких 10 принтерів)! Цікаво, а чому україномовні школи Львова часто залишаються без виділених коштів, а для російськомовної у нас “зелена дорога”, – йдеться у повідомленні.

Пряма мова:
«Andrii Syvokhip

Чи знаєте ви де у Львові вирощують рускій мір? І чи знаєте ви, що у російськомовній школі м.Львова систематично організовують круглі столи з питань розвитку українсько-російської співдружності?

Вже 5 років триває війна з росією, гинуть захисники України, а у м.Львові досі працюють російськомовні школи, серед них найбільша російськомовна школа Західної України – Ліцей №45 міста Львова.

Влада Львова всіляко опікує цю школу, щоби, не дай Боже, там не відкрили україномовного класу. Для цієї школи постійно виділяються значні кошти на закупівлю всього необхідного, директори нагороджуються медалями та відзнаками, а школа підтримує тісні звязки не тільки з закладами освіти, а й діячами країни-агресора. Але ні ці факти, ні «русскій мір», який панує у цій школі львівську владу зовсім не цікавлять.
Ось лише деякі факти:

Вчителька російської мови і літератури цієї школи у 2008 році заявила журналісту «Zaxid.net»: «Я б хотіла, щоб росія цим націоналістам (йдеться про львів’ян) перекрила газ зовсім, щоб вони подумали, що творять. Заради цього я готова сидіти в холоді і стукати зубами».

9 жовтня 2011 року у школі відбувається двадцяте ювілейне свято «День Ліцею». Його почесними гостями були: консул-радник Генерального консульства Російської Федерації Басинський В.В., священик львівського св.Георгіївського храму (секта УПЦ МП) о.Миколай. Все свято проходило російською мовою і повністю у дусі «русского мира».
На святі першого дзвоника у 2016 році учні та вчителі просто бездарно «виконують» Гімн України, а свято проходить російською мовою. ( https://www.youtube.com/watch?v=_sJXuij7XBM&t=52s ). У школі відбулася наруга над Гімном України, але ніхто, звичайно, не був покараний.

А вже у вересні 2017 року мер Львова Садовий А.І. під час відзначення 40- річного ювілею цієї школи вручив срібну монету імені короля Данила Галицького відомому подвижнику російської культури у Львові і одному з головних ідеологів «русского мира» (зокрема, він був головою «Русского культурного центру») у Львові колишньому багаторічному директору СШ №45 Володимиру Кравченку. Садовий заявив: «Я хочу особливою подякою – срібною монетою Данила Галицького — нагородити Володимира Кравченка». (https://city-adm.lviv.ua/index.php…)
Останні роки на базі школи проводяться обласні Пушкінські конкурси, які з 1998 р. стали регіональними. У 2003 р. участь у конкурсі взяли делегації московської школи № 353 ім. О.С. Пушкіна. Педагогічний та учнівський колективи школи підтримують плідні зв’язки з музейними комплексами О.С. Пушкіна в Санкт-Петербурзі, Москві. У 2003 р. укладено угоду про творчу співдружність з московською школою № 353 ім. О.С. Пушкіна . У школі діє Музей Пушкіна з відповідною експозицією. На базі музею систематично організовуються круглі столи з питань розвитку українсько-російської співдружності в духовній та освітній сферах!!! (http://school45lviv.ucoz.ua/index/pushkinskij_muzej/0-86)

Львівська міська рада щедро виділяє кошти на діяльність цієї школи, зокрема недавно прозвітувала, що за період 2009-2017 років для СЗШ №45 за кошти міського бюджету було виконано робіт та придбано обладнання на 2 млн. 416 тис. грн! А вже у 2019 році ця школа попала в перелік шкіл, які будуть забезпечені сучасним 3D принтером (на всі школи Львова було виділено лише таких 10 принтерів)! Цікаво, а чому україномовні школи Львова часто залишаються без виділених коштів, а для російськомовної у нас «зелена дорога»?
Може чиновникам у Львові та самим львівянам пора нарешті звернути увагу на антиукраїнську спрямованість російськомовних шкіл?»

https://youtu.be/_sJXuij7XBM

Джерело