Виборчі «пожежі» для Порошенка виникають так часто, що він не встигає їх «гасити», та і нема чим, — експерт

Новости

Протистояння з внутрішніми політичними опонентами загострюється. Зеленський завершив зйомки фільму «Слуга народу», що неодмінно стане політичною «зброєю» напередодні дня голосування.

Тимошенко все більше загострює власні політичні заяви, а у парламенті створили тимчасову слідчу комісію щодо розслідування масштабної корупції в оборонці оточенням Порошенка та за участі правоохоронних органів.

З різкою критикою проти СБУ і заявою про необхідність відставки голови СБУ виступив Гриценко, що звинуватив СБУ у зриві його зустрічі з виборцями у Маріуполі.

До максимуму загострюється протистояння між Порошенком та Аваковим, зокрема, суд відкрив провадження про можливе звільнення Авакова з посади голови МВС. У свою чергу, Аваков звинуватив команду Порошенка у підкупі виборців, а «Національний корпус» на вихідних оголосив про ультимативну акцію під гаслами «Свинарчуків та Порошенків за грати». Окрім того, «Національний корпус», Аваков та СБУ продовжують обмінюватись взаємними гострими заявами та звинуваченнями.

Вчора Саакашвілі заявив, що повертається в України одразу ж після першого туру і що купив квитки, бо впевнений, що Порошенка у другому турі не буде.

Ще один удар по Порошенкові прийшов від Фірташа, який через свої облгази грозиться зірвати схему Порошенка з монетизацією субсидій.

Також один з судів відкрив провадження, у рамках якого вимагає дані про склад коаліції депутатів, що ставить під сумнів саме існування провладної коаліції.

Порошенка «добиває» у своїй книзі такий відомий соратник та радник як Горбулін, що пише про ручне управління, що зірвало реформи оборонно-промислового комплексу і прихід американських інвестицій в галузь; про провальну кадрову політику в обороні, коли замість професіоналів туди прийшли бізнесмени Гладковський, Романов та Косюк.

Дрібною відповіддю Порошенка на усі ці удари є демонстрація у парламенті запису пустої розмови між Тимошенко та Коломойським та призначення Кривоноса на місце Гладковського. Чинному президенту не допомагають навіть 175 мільйонів гривень, викинутих на телерекламу.

Окрім постійних внутрішніх ударів Порошенко отримує і зовнішні.

Делегація ПАРЄ, яка перебувала в Києві для оцінки передвиборчого клімату в Україні заявила, що стурбована повідомленнями про створення деякими кандидатами систем підкупу виборців, критикує надмір кандидатів у президенти та заангажованість олігархічних ЗМІ. Згадується також про зловживання адміністративним ресурсом під час виборчої кампанії, зокрема про стирання граней між президентською і виборчою діяльністю, а також про незаконні витрати під час виборчої кампанії.

В Управлінні ж Верховного комісара ООН з прав людини зазначають, що напади на представників громадянського суспільства в Україні та тиск на журналістів «створили атмосферу залякування», яка перешкоджає висловленню політичних поглядів напередодні президентських виборів.

Загрузка...

Все це може підсилити Тимошенко, що заявила, що збирається скаржитися до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та до ключових послів через масштабний підкуп виборців штабом Порошенка.

Також неприємними для чинного президента є заклик Ради Європи відкласти розгляд законопроектів про мову, щоб вони не стали інструментом передвиборчої боротьба, а також заява міжнародного Комітету захисту журналістів (CPJ), який заявив, що убивство журналіста Павла Шеремета досі не розкрите, тому що президент не прагне правосуддя, або є сили, які його стримують від дій у цій справі.

З таким успіхом, може бути всеохопна коаліція проти Порошенка на усіх рівнях.

Oleksii Rohovyk