Просто зараз! Під ВР тисячі протестуючих! Дивіться що там робиться (ВІДЕО)

Новости

Сьогодні «Авто Євро Сила» із самого ранку збирає акцію під Верховною Радою. Вимагатимуть ще доступніше розмитнення і продовження пільг Із самого ранку в центрі Києва очікуються затори. «Євробляхери» зібралися під Радою — станом на 7 ранку там було кілька тисяч машин. Будуть протестувати.

Ще після того, як восени 2018-го Верховна Рада України проголосувала за розроблені Комітетом з питань податкової та митної політики спільно з активістами «Авто Євро Сили» закони щодо доступного розмитнення авто, скасувавши обмеження Євро-5 та ввівши в дію 50% скидку в пільговий період, лідер євробляхерів Олег Ярошевич анонсував продовження протистояння.

Тоді бляхери все одно вважали умови драконівськими. По-перше, їх не влаштовувало, що «бляхи», які раніше могли заїхати на територію України в режимі «транзиту» чи «тимчасового ввезення» допускалися митниками лише після того, як водій залишав на кордоні фінансову гарантію в оціночній вартості подальшого розмитнення авто. Це було, як правило, кілька тисяч доларів, які в подальшому входили в процедуру розмитнення.

По-друге, євробляхерам не подобалися штрафи, які мають вступити в силу вже наприкінці травня (24 числа). І суми там справді відчутні. Якщо водій «євробляхи» не встиг розмитнити машину, поліція зупинятиме його і складатиме адмінматеріали за керування незареєстрованим ТЗ. Якщо він катається в режимі транзит до 1 дня — штраф від 0 до 170 грн. Якщо від 2 до 10 днів — 3 400 грн. Якщо ж, наприклад, від 21 до 30 — вже 85 000. А більше 30 днів — 170 000 грн. У той же час, якщо порушення відбувається в режимі «тимчасового ввезення», то до 3 днів порушення коштуватиме від 0 до 850 грн, від 4 до 10 днів — 5 100, 21 до 30 — ті самі 85 000, а більше 30 — 170 000. За передачу авто у користування іншій особі також передбачені штрафи до 17 000 грн. Окрім цього, у порушників можуть конфісковувати авто.

Окрім цього, в ДФС та на митниці «євробляхери» зустріли й корупційні моменти, коли оціночна вартість авто інспекторами завищувалася і в підсумку розмитнення купленої машини в умовній Польщі за 1000 євро виливалося в розмитнення в 3 та більше тисяч євровалюти. Також «євробляхери» вимагали і будуть вимагати «зрівнялівку» коефіцієнту віку автомобіля при розрахунку акцизу. Простіше кажучи, акциз на стару і нову машину має бути однаковий. За формулою ж законопроектів для старших авто він буде більший. Базову ставку акцизу вони пропонували прив’язати до гривні, а не євро.

Попри те, що «Авто Євро Сила» явно втратить підтримку в кількості людей, оскільки чимало з власників авто на іноземних номерах, які пікетували Раду ще восени 2018-го, вже розмитнили машини за новим Законом, Ярошевич і компанія все ж орієнтуються на кількатисячний мітинг. По 50%-й знижці на акциз українці встигли розмитнити 218 тис. авто на іноземних номерах, а в квітні українську реєстрацію отримали ще 22,5 тис. cтарих авто. За словами Ярошевича — це лише 15-20% від усіх «бляхерів».

Сьогодні вони вимагатимуть відтермінування введення нових штрафів і продовження пільгового періоду. Звісно ж це має підтримати Верховна Рада. У парламенті зареєстрували законопроект №10263, який пропонує перенести введення нових штрафів і конфіскації авто на 180 днів. Його автором є нардеп та колишній кандидат в президенти Юрій Дерев’янко. Він завжди підтримував бляхерів. У Ярошевича обіцяють для початку мирну акцію, але якщо діюча ВР не почує вимог «бляхерів» — стоятимуть до кінця.

Джерело