Зеленський блискавично розправився з чиновником-корупціонером: відповість за всіма статтями

Новости

Голова Коростенської райдержадміністрації Житомирської області Сергій Дмитрук, який попався на хабарі, був відсторонений від посади за указом президента Володимира Зеленського. Про це йдеться в розпорядженні №56 / 2019 рп від 31 травня. «Згідно з ч. 3 ст. 154 Кримінального процесуального кодексу України відсторонити Дмитрука Сергія Васильовича з посади голови Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області », – йдеться в розпорядженні.

Ч. 3 ст. 154 КПК передбачає відсторонення від посади осіб, що призначаються президентом України, на підставі клопотання прокурора в порядку, встановленому законодавством.

Як повідомляла прес-служба Нацполіції, 23 квітня правоохоронці затримали голову та начальника відділу Коростенської РДА під час отримання хабара.

«Чиновники вимагали 1500 доларів за виділення двох земельних ділянок. Засоби отримували в два етапи, що було зафіксовано правоохоронними органами », – повідомляла поліція.

Дмитрука та його підлеглого затримали під час отримання і розподілу другої частини хабара в 800 доларів.

За фактом вимагання службовцям хабарі відкрили кримінальне провадження ч. 3 ст. 368 КК.

Загрузка...

Відзначимо, що вчора Зеленський надав НАБУ більше повноважень. Президент доручив МЗС забезпечити Національне антикорупційне бюро можливістю самостійно співпрацювати з міжнародними партнерами в розслідуванні корупційних злочинів.

Якщо раніше в ці справи втручалася Генпрокуратура і генпрокурор Юрій Луценко їздив по світу і наполягав на тому, що спочатку все має проходити через його відомство, тепер це в минулому.

Зеленський послався на закон про НАБУ і Кримінальний процесуальний кодекс. Згідно з ними, НАБУ наділене повноваженнями центрального органу з міжнародного співробітництва в розслідуванні кримінальних проваджень.

Джерело