Автомобіль без розмитнення для обраних! Як в Україну ввозять машини без сплати жодної копійки

Новости

Нещодавні протести «євробляхерів» – це не лише проблема кількох мільйонів українців, які все ж вирішили скористатись лазівками у законодавстві та отримати за помірні ціни засіб пересування, а насправді це оголення величезної проблеми на сучасному автомобільному ринку. Про це йдеться в розслідуванні в рамках проекту «Лабораторія викриттів».

Пересічний українець – не може дозволити собі автівку, щонайменше одну на сім’ю.

Але що робити тим, для кого автомобіль це не лише спосіб пересування між двома визначеними пунктами? Мова йде про людей з особливими потребами, для яких машина необхідна передусім аби дістатись в лікарню, а також вести більш-менш звичайний спосіб життя.

На щастя, в законодавстві чітко передбачений перелік вимог, для отримання казенної легківки. Звісно, честі цьому переліку не додають одвічні черги на державні автомобілі, які ведуть обласні соцзахисти при адміністраціях. Без перебільшення – дехто із тих, кому автівка вкрай необхідна, може її так і не дочекатись.

Тож фактично аби дещо зменшити довжелезні черги та частково вирішити проблеми людей з особливими потребами у 2009 році парламент доповнив закон «Про гуманітарну допомогу» статтею такого змісту: «Забезпечення осіб з інвалідністю легковими автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою» (ст. 11-1). Таким чином держава надала можливість закордонним донорам дарувати легківку людині, яка її потребує в Україні.

Статус гуманітарної отримує автівка, яка не старша 8 років і має об’єм двигуна не більше 1 800 см3. Це виключно для легківки, яка призначена як адресна допомога особі з інвалідністю.

Та перед цим отримувачу варто виконати ряд вимог аби все ж отримати право на такий автомобіль. Зокрема, право мають лише інваліди І та ІІ групи з відповідними медичними показаннями. У такої особи має бути посвідчення водія категорії Б та вона має бути у змозі керувати автівкою.

Окрім того вже стояти на «автомобільній» черзі в соцзахисті. Для цього також потрібно не мати особистого автомобіля і не отримувати раніше гуманітарного автомобіля або не реєструвати автомобіль з терміном експлуатації менше 5 років.

Далі складніше – іноземець має цю автівку подарувати офіційно. Спочатку відповідному територіальному органу соцзахисту, а останній тоді скеровує його конкретній особі.

Навіщо стільки складнощів запитаєте?

Державний орган не сплачує кошти за розмитнення автомобіля, а саме: ввізне мито, акцизний податок та податок на додану вартість.

Знайти іноземного донора – це також, як виявилось, не є проблемою. Варто лише купити автівку за кордоном та оформити документи як подарунок. Тож більш заможні особи з інвалідністю, чи ті, хто має велику родину, яка дуже хоче автомобіль, цю проблему вирішують доволі просто – купують авітку та женуть її в Україну.

Загрузка...

Хто ж отримує гуманітарні автівки у Хмельницькій області? Ми вирішили заглянути у розпорядження голів Хмельницької обласної державної адміністрації починаючи з 2014 року. Так на сайті адміністрації оприлюднені розпорядження лише про 66 автомобілів, яким вперше надали статус гуманітарного. Тим часом ми отримали відповідь від митниці, яка нарахувала аж 112 автівок із статусом гуманітарних від 01.01.2014 року.

Джерело