Яскравий приклад того, як російськомовні насправді не є українцями за своєю суттю, — Ніцой

Новости

Яскравий приклад того, як російськомовні насправді не є українцями за своєю суттю. 112 канал. Передача Пульс. Обговорюють навчання зе-депутатів у Трускавці. Коментує російськомовний гість студії — Куліков. Каже, що не можуть бути всі депутати академіками Ліхачовими.

І отут постає цікаве питання, чому на думку Кулікову спав поважний академік Ліхачов, і порівняння з ним, а НЕ, скажімо, поважний академік Білодід? Чому спав на думку Ліхачов, а не Рильський, Патон, Жулинський…

А тому, що перед нами яскравий приклад того, як російськомовний Куліков перебуває не лише в полоні своєї мови, а в культурному і світоглядному полоні країни, мовою якої розмовляє.

Може Куліков і українець номінально, але він дивиться на світ через парадигму своєї російської мови, через парадигму росії. Тому російськомовному Кулікову «автоматично» приходить на думку російський академік Ліхачов, а не, скажімо, український академік Амосов.

Російськомовному Кулікову в голову не прийде порівняння з будь-яким українським академіком, бо Куліков живе в іншому вимірі, неукраїнському, і скоріш за все поняття не має, які є академіки в Україні. На секундочку їх більше 500.

Для того, щоб на думку приходили українські діячі і українські порівняння замість російських — треба мислити українськими парадигмами і жити парадигмою України, а не росії, бути світоглядно українцем. Але для цього треба розмовляти українською.

Прошу всіх російськомовних, які вважають себе українськими патріотами, звернути увагу на цю особливість. Якою мовою розмовляєш, підсвідомо мислеформами тієї країни і користуєшся. Такий світогляд і маєш.

Лариса Ніцой