Росія почала вугільну окупацію Польщі! Польські шахтарі перейшли до активних дій! (ФОТО)

Новости

Польські гірники продовжують боротьбу за енергетичну незалежність Польщі. Хто не вкурсі — вже майже місяць гірники Сілезійського воєводства протестують проти імпорту російського вугілля. Перекривали колії, анонсували ряд інших заходів. Вчора відбувся всепольський 2 годинний страйк на копальнях. Вимоги — збільшення заробітної плати та покращення робочих умов.

Окрім того — їх не зупиняє той факт, що російське вугілля до Польщі лобіює правляча сьогодні партія Качинського.

Вчора, паралельно з страйком на копальнях, профспілкові діячі принесли вугілля в кабінети офісу правлячої партії і висипали під двері і на столи в знак протесту. Сьогодні до вимог представників «Серпень 80» та тринадцяти профспілок копалень долучилися і профспілки «Солідарність». Перекрили найширший залізничний вузол в Катавіце (сілезійське воєводство). Їх не зупинила і протидія поліції і ні позиція політичних партій.

Гляньте на фото — нічого не нагадує? Поліція, колії, гірники, активісти…

Вони виступають за своє. Причому — вміють єднатися навколо спільних інтересів.

Речник профспілки «Серпень-80», з якою в нас тісні контакти ще з 17-го року і постійна координація й дотепер , Патрік Косела озвучує ряд інших протестних рухів… В тому числі — цілком можливо перекриття залізничного сполучення на кордонах з сторони Бресту (Білорусія) та Калінінграду ( Росія). Тримаємо зв’язок постійно!

В Польщі вже тиждень протестують проти російського вугілля. Акції набирають обертів.З Микола Собуцький та лідером профспілок "Серпень 80" Bogusław Ziętek.Богдан Пташник

Gepostet von Bogdan Ptaschnik am Freitag, 7. Februar 2020

… і для порівняння — ситуація в Україні. При всій схожості проблем в шахтарській галузі… Вже три дні гірники шахти «червонолиманська» в знак протесту страйкують прикуті ланцюгами до каністр з бензином в центрі Покровська … інші — очікують… Очікують, що хтось за них доб’ється виплат боргів по заробітних платах, покращенню умов, реформування вугільної галузі… Подивіться на польських гірників.

Вони не воюють з РФ , вони працюють далеко не в таких умовах, як наші гірники і отримують далеко на таку заробітну плату як шахтарі України… І навіть страшно подумати, як би відреагувли польські гірники на чотиримісячну затримку зарплат. Та про що я… не в приклад нашим «реєстровим» профспілкам, польські профспілки навіть близько б не допустили такого явища.

Висновки на рахунок польського досвіду

Загрузка...

Bogdan Ptaschnik