ПОРОШЕНКО: Путін напав на моряків саме зараз, щоб Україні не дали Томосу (ВІДЕО)

Видео Новости Общество Социальные сети

Росія напала на українські кораблі, щоб зірвати отримання Українською православною церквою автокефалії.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час відвідування Вознесенської церкви УПЦ КП і спілкування з місцевими жителями селища Козелець Чернігівської області (щоб подивитися відео з виступом, проскрольте до кінця сторінки).

«Кажуть, а для чого Путін зробив це саме зараз? А для того, щоб не було Томосу, щоб церква думала, якщо у них військовий стан, то його святість нам нічого не дасть. Він прорахувався. Будемо молитися і все буде добре», — зазначив Порошенко.

За його словами, другою причиною агресії Росії є перекриття міжнародної допомоги Україні.

«І друга позиція, щоб позбавити нас міжнародної допомоги. Нібито коштів країні, яка не воює, не дадуть. Вчора я провів інтенсивні міжнародні консультації та сказав: це ж не ми воюємо. Ми виконуємо свій святий обов’язок захищати рідну землю. Ні на кого ми не нападаємо. І ми почули відповідь: пане Президенте, ми вам віримо», — наголосив Порошенко.

Нагадаємо, що 11 жовтня Вселенський Патріархат підтвердив зняття анафеми (відлучення від церкви) з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

Таким чином, УПЦ КП та УАПЦ визнані канонічними, а анексію Київської метрополії Російською православною церквою в 1686 році — незаконною. В Константинополі оголосили, що українська автокефальна церква називатиметься «Православна церква в Україні».

25 листопада кораблі військово-морських сил України були обстріляні і захоплені в Чорному морі на виході з Керченської протоки. Три українські моряки отримали серйозні травми, включаючи відірвані пальці й осколкові поранення.

Порошенко: Росія напала на моряків, щоб Україні не дали Томосу

Після атаки Росії в 10 областях України ввели воєнний стан. Він діятиме до 26 грудня 2018 року.

Порошенко: Росія напала на моряків, щоб Україні не дали Томосу

Загрузка...

Джерело