Неправда! Революція — це коли змінюється державна система і знищують фізично її провідників, а їхнє майно конфіскується. Нічого подібного у нас не було

Новости

Petro Maslyak

Ще трохи національного лікнепу від професора Масляка.

Навіть у підручниках з історії і політологїї для ВНЗ пишуть — в Україні за роки Незалежності відбулося три Революції: 1991, 2004 і 2014 років.

Це неправда. Ми просто не розуміємо різниці між 1) масовими протестами громадян; 2) бунтом; 3) революцією. У нас всі три рази були масові протести громадян.

У нас навіть не було жодного бунту на кшталт нинішнього французького, коли громлять крамниці, палять машини і будинки багатіїв.

Революція відрізняється від усіх попередніх подій тим, що змінюється державна система і знищують фізично її провідників, а їхнє майно конфіскується. Нічого подібного у нас не було.

Наприклад, Велика французька революція наприкінці ХУІІІ ст. Був знищений феодальний лад і аристократія і створений буржуазний лад. При цьому спалили всі палаци і замки баронів, графів і герцогів і хто не встиг втекти до Канади відрубали голови. Після цього над усіма наступними правителями Франції висів Дамоклів меч Революції. Тому відступив де Голль, тому поступився Макрон. У нас Дамоклового меча немає. Якби відрубали голову Порошенку і Гройсману і всім олігархам, тоді б на сотні років в Україні влада почала прислухатися ло думки суспільства.

Друге. Люди все більше говорять: Янукович грабував багатих, а Порошенко грабує бідних, але народ чомусь не повстає. Чому так? Справа в тому, що в таких твердженнях лише половина правди. Янукович не тільки грабував багатих, але й руйнував українську державу. А народ в будь-якій державі інтуїтивно розуміє чи відчуває, що без власної держави його фізично знищать. Недаремно московити відверто говорять про те, що захопивши Україну вони винищать українців до ноги. Тому народ і повстав. Але на трибуні на Майдані, тобто над народом, опинилися пограбовані Януковичем олігархи. Таким чином, прийшовши до влади вони цілком природно систему не змінили.

Нині у нас таж олігархічно-кланова система, яка була за часів СРСР. Тоді корумповані партійні і комсомольські діячі теж збирали данину на своїх територіях, щось залишали собі, а щось відправляли вище. Тепер при владі уже не партійні, а комсомольські діячі. І система таж. Народ буде терпіти до тих пір, коли не усвідомить, що дії нинішньої влади теж руйнують українську державність через корупцію, переслідування патріотів, зрощування влади з колаборантами і ворогами України. І тоді настане не бунт і масові протести громадян, а справжня Революція

Вона може бути кривавою і руйнівною знизу, або у вигляді реформ і знищення корупціонерів і колаборантів згори. Але не з цією владою…

Джерело