Обережно — шахраї! Попередьте своїх рідних. Сьогодні до мене приходили з поліції. Шахраї видурили в моєї сусідкипенсіонерки 20 тис. грн

Общество

Bogdana Babych

Обережно — шахраї! Попередьте своїх рідних.

Сьогодні до мене приходили з поліції, просили надати відео з камери. Шахраї видурили в моєї сусідки-пенсіонерки 20 тис. грн. Всі збереження, які в неї були. Відео надала. Злочинця описала, бо бачила, як вона рахувала гроші, але подумала, що то квартирант розраховується за оренду квартири.

Наче, є багато інформації про шахраїв, що вони телефонують і брешуть про якісь проблеми з рідними і пропонують їх миттєво вирішити за певну суму. Але є люди, які досі вірять в подібні побрехеньки.
Слідча сказала, що тієї ночі сталось ще кілька подібних випадків у районі.

Виглядає це так. Як правило, пенсіонерам або просто людям, які живуть самі телефонують пізно ввечері чи вночі й кажуть, що їхній родич/знайомий потрапив у біду: п’яним збив когось на дорозі, постраждав в аварії й треба гроші на термінову операцію, побився й тепер його везуть у відділок, затримали за дрібну крадіжку, за наркотики, сексуальні домагання, програв в казино…
Або кажуть, що ваш родич невинний, але був на місці злочину і поліціянти не будуть заморочуватись й повісять на нього цей злочин, щоб покращити статистику розкриття злочинів. Мовляв, краще за невелику суму зараз домовитись, щоб потім не витрачати час та нерви і доводити всім, що ти не верблюд.

Обіцяють не писати заяву в поліцію/ не бити/надати допомогу за винагороду просто зараз. Вас просять не вішати слухавку і віддати гроші людині, яка є поблизу вашого будинку.

Тобто, намагаються не дати вам повісити слухавку, передзвонити й перевірити інформацію. Або знають, що людина, якій ви телефонуватиме, не може взяти слухавку. Можливо, хтось і справді є поруч з вашим сином/онукою на дискотеці. Або ваша дочка медсестра і зараз в операційній.

Як правило, шахраї добре знають про вашу сімейну ситуацію, можливо, ваш родич справді мав якісь проблеми в минулому чи теоретично міг щось подібне вчинити. Наприклад, сідав напідпитку за кермо, є наркозалежним чи має запальний характер і міг з кимось побитись.

Моєму знайомому теж телефонували з подібною нісенітницею про його брата. Він відповів: — Вчинив злочин — хай відповідає! — з того боку почулись короткі дзвінки.
Як на мене, це найкраща відповідь. Можна спробувати піймати злочинця, паралельно зателефонувавши у поліцію.

Поговоріть зі своїми близькими, розкажіть про цей спосіб шахрайства. Можливо, саме в цей момент шахраї телефонують вашим близьким.

Джерело