“Виголив собі на потилиці герб України і шокує цим персонал СІЗО”: Адвокат про будні моряка “Яни Капу” в полоні РФ

Новости Общество Социальные сети

Адвокат полоненого українського моряка розповіла про його будні в стінах російського СІЗО “Лєфортово”.

Старший моряк українського буксира “Яни Капу” Володимир Терещенко з моменту перебування в слідчому ізоляторі шість разів скаржився медикам на головний біль.

Загрузка...

Про це повідомила його адвокат Анастасія Георгіївська, пише Діалог.UA.

Тюремні лікарі не стали проводити обстеження, а дали невідому таблетку. Георгіївська додала, що через струс мозку у моряка почастішали напади головного болю до пари разів на тиждень.

24-річного хлопця помістили в маленьку, але відремонтовану і теплу камеру. За словами Терещенка, у нього чудові стосунки з сусідом по камері, якого він навчає української мови. Його товариш відноситься до моряка як до сина і готує для нього щось смачне. Він же і допоміг хлопцю виголити на потилиці герб України, яким він шокує співробітників СІЗО. Крім того, тюремники не хочуть приймати від Терещенка звернення, де він називає себе військовополоненим, і змушують моряка писати про себе як про “утримуваного в СІЗО”. Однак хлопець не падає духом, добре тримається і жартує.

“Листи від рідних не передавалися – були на цензурі. Але сьогодні (начебто) забрали останню пачку і повинні вже передати хлопцям. Як я зрозуміла, питання з листами вирішилося завдяки тому, що консули викликали начальника СІЗО і безпосередньо запитали, що тут взагалі відбувається і чому у хлопців ніякого зв’язку із зовнішнім світом. Після цього листи відразу почали передаватися”, – пише адвокат.

Загрузка...