Fасеbоok завдав удару по Кремлю: Стало відомо, які українські сторінки працювали на Путіна

Новости Общество Социальные сети

Компанія Facebook усунула 364 сторінки, групи та акаунти, які “виявляли скоординовану неприродну поведінку у Facebook та Instagram”, йдеться в повідомленні компанії.

Було виявлено і зупинено дві соцмережеві операції, що походили з Росії, повідомляє Prefiks Blog.

Одна з двох соцмережевих операцій була націлена саме на Україну. Цій операції належали 107 сторінок, груп та акаунтів у Facebook, а також 41 акаунт в Instagram. Коли операцію було виявлено, цю мережу було закрито, повідомляє Facebook.

Особи, які стояли за акаунтами, пов’язаними з операцією націленою на Україну, в основному видавали себе за українців і управляли різними несправжніми акаунтами, поширюючи місцеві українські новини з низки тем, таких як погода, протести, НАТО, охорона здоров’я та умови.

Facebook вдалось виявити технічну подібність їх дій до діяльності, яка надходила з Росії перед проміжними виборами в США, включаючи характеристики подібні до діяльності Агентства з досліджень Інтернету (IRA).

Серед іншого, Facebook повідомив, що в рамках операції порушники витратили 25 000 доларів на рекламу, сплативши за неї рублями

Загрузка...

Компанія виявила операцію націлену проти України завдяки початковій інформації американських правоохоронних органів, йдеться в повідомленні.Виявити та зупинити російську операцію було непросто, визнає Facebook, адже “люди, які за ними стоять налаштовані рішуче і мають добре фінансування”.Як помітила дослідниця американського аналітичного центру Wilson Center Ніна Янкович у Twitter, один з новинних акаунтів операції виявлених Facebook має назву “Україна Реалії”.

Також, заблокованими виявилися наступні сторінки: poltava 2day, ukrainarealiy, kropivnitskytoday, Одеса Today, Житомир Today.