Поширюй! Беззаконня!! Активістка розповіла про тиск військової прокуратури на зґвалтованого в Бердянській колонії атовця

Новости

Військова прокуратура разом з поліцією в Бердянську просять написати заяву про те, що у зґвалтованого напередодні в колонії атовця немає претензій до відомства.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила координаторка «Медійної ініціативи за права людини» Ольга Решетилова.

За словами правозахисниці, нещодавно до хлопця вночі зателефонували з місцевої поліції.

«Бійцю зателефонував заступник начальника місцевого відділку поліції і наполегливо попросив негайно з‘явитися в поліції. У Саші після знущань над ним нестабільний психічний стан, він занервував і пішов до поліції, незважаючи на всі протести рідних. Там на Сашу чекали військові прокурори. Вони вимагали в нього писати якісь заяви про те, що в Сашка немає інших претензій, крім питання соціальної допомоги від військкомату», – розповіла Решетилова.

Рідні хлопця встигли вчасно приїхати та забрати його з відділку, проте на цьому тиск чиновників на Олександра не закінчився:

«Сьогодні (13 березня – ред.) о 7:30 на порозі квартири Сашка вже стояла поліція. Сказали, що у них наказ доставити Олександра у відділок. Мамі знову вдалося від них відбитися».

За словами Решетилової, вона зв’язалася з військовим прокурором, який вимагав у хлопця написати заяву, та спитала про те, чи розпочала прокуратура розслідування щодо того, чому засуджений нею чинний військовослужбовець відбував покарання в колонії, а не дисбаті. На запитання активістка почула негативну відповідь.

«Прокурор пояснив, що випадково дізнався про історію Сашка і вирішив з‘ясувати, чи все в нього добре. Зрозуміло вам, як самовіддано працює військова прокуратура? Вночі прокурори їдуть до районного центру, задіюють поліцію, щоб з‘ясувати, чи став військовослужбовець на облік у військкомат і чи потрібне йому працевлаштування! Давайте ще раз по пунктах: спочатку військова прокуратура домагається сумнівного вироку військовослужбовцю, потім діючого військовослужбовця (на момент відбування покарання він не був звільнений із ЗСУ) відправляють у загальну колонію у місті з відверто сепаратистськими настроями, а коли над військовослужбовцем починаються знущання, ніхто з державних органів, в тому числі військова прокуратура, не реагує на десятки листів мами, депутатських запитів. Ніхто його з колонії не переводить», – обурюється правозахисниця.

Нагадаємо, що нещодавно стало відомо про зґвалтування 23-річного ув’язненого в Бердянській виправній колонії №77. Згодом ДБР розпочало розслідування фактів катувань в установі. Правозахисники неодноразово називали цю установу одним з найжорсткіших закладів пенітенціарної системи в Україні. У 2015 році там жорстоко побили дванадцятьох новоприбулих засуджених. Вони не отримали медичної допомоги, а співробітники колонії тиснули на них.

Джерело