Скандал! «Ситник усе знав» — заявив Холодницький

0
331
Çàìåñòèòåëü Ãåíåðàëüíîãî ïðîêóðîðà Óêðàèíû - ðóêîâîäèòåëü Ñïåöèàëèçèðîâàííîé àíòèêîððóïöèîííîé ïðîêóðàòóðû Íàçàð Õîëîäíèöêèé, ñëåâà, è äèðåêòîð Íàöèîíàëüíîãî àíòèêîððóïöèîííîãî áþðî Óêðàèíû Àðòåì Ñûòíèê âî âðåìÿ áðèôèíãà, â Êèåâå, 14 èþëÿ 2016 ã. Ôîòî Ñèíèöà Àëåêñàíäð / ÓÍÈÀÍ

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький визнав провал розслідування щодо підставної фірми «Оптімумспецдеталь». При цьому він допустив, що директор Бюро Артем Ситник знав про участь його підлеглих у незаконних схемах.

«Це провал у розслідуванні, провал у процесуальному керівництві», — сказав він в ефірі ток-шоу «Право на владу».

«Мені шкода визнавати, але про ці 87 сторінок листування [між фігурантами] прокурори САП не знали, тому що вони були передані з рук у руки головним військовим прокурором [Анатолієм] Матіусом керівнику детективів [Андрію] Калужинському», — продовжив глава САП.

Холодницький додав, що у відомстві не знають, куди після цього пішли ці матеріали і як вони зникли. При цьому він допустив, що директор НАБУ Артем Ситник знав про участь його підлеглих у незаконних схемах.

«САП не може проконтролювати моменти, коли матеріали ховаються від прокурорів, фізично ховаються», — сказав він, зазначивши, що починаючи з 7 березня чекає від НАБУ інформації про зникле листування. За його словами, якби не журналістське розслідування Bihus.Info, САП так би й не дізналася про нього.

Водночас Холодницький зазначив, що в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі є більше 20 проваджень (одне з них уже розглядається в суді), пов’язаних із оборонним комплексом України.

Відповідаючи на питання, чи міг знати директор НАБУ Ситник про те, що його співробітники покривають незаконні схеми в оборонному комплексі, Холодницький сказав: «Це моя здогадка, яка повинна бути перевірена ДБР. Я вважаю, що знав».

Скандал в оборонці України: Холодницький заявив, що Ситник усе знав

Скрін відеотрансляції

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили розслідування, в якому вказали, що топ-чиновники оборонної сфери України організували незаконне постачання контрабандних деталей для військової техніки з території Росії. Серед інших учасників схеми були вказані Олег та Ігор Гладковські.

Гладковський-молодший заявив, що подаватиме в суд на журналістів через звинувачення, а Олег Гладковський назвав інформацію про розкрадання «компіляцією брехливих фактів».

Водночас Гладковський-старший зізнався, що Україна дійсно закуповує запчастини у Росії, проте ініціював припинення своїх повноважень на період розслідування. Це рішення підтримав президент Петро Порошенко.

Як з’ясувалося, держпідприємство «Укроборонсервіс», яке входить до структури концерну «Укроборонпром», заплатило Автоскладальному заводу №2 компанії «Богдан Моторс» 34,4 млн гривень передоплати за таємну угоду.

Незабаром журналісти розкрили також суми «відкатів» від розкрадання в оборонному комплексі для чиновників, опублікувавши нові докази.

Джерело