«Петро Порошенко — євpeй, і мій друг»: Головний рабuн Києва та України Яків Дов Блайх (ВІДЕО)

Видео Новости Общество Социальные сети

Тетяна Висоцька

Сьогодні мене шокував один з політологів, до речі протягом нетривалого часу — мій однокурсник, який наразі працює на Банкову. Він написав на Фейсбуку (дослівно): «Поважаю євреїв — дуже мудрий народ. Також росіян, не заражених імперським вірусом, їм нелегко.

Але впевнений — ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ МАЄ БУТИ УКРАЇНЕЦЬ І ХРИСТИЯНИН. Як абсолютна більшість українців.
Тому я не голосуватиму ані за Тимошенко, ані за Зеленського. Ані за інших ставленників чужоземних олігархів».

Це вже настільки дно, що мені стало страшно: на що вони ще можуть піти, щоб роздобути прихильність додаткової тисячі виборців?!!!
Але ось я про що.

Коли цей маразм читала, то згадала одне відео, на яку кілька років тому наткнулася в соцмережі. Ні, не думайте, що йдется про прізвище Вальцман чи щось подібне.
Я згадала передачу «Приховане життя», серію телеінтерв’ю з видатними особистостями, які проводила у 2006-2007 роках Наталія Мосейчук.

Героєм одного з випусків був Яків Дов Блайх, головний рабин Києва та України.
Не полінувалася, і знайшла те інтерв’ю: в одному з епізодів ребе чітко і впевнено говорить про те, що Петро Порошенко — єврей, і його друг. Розміщую цей фрагмент тут (згадка про Порошенка — ближче до кінця відео).

Тобто, коли вигідно – Порошенко називався євреєм. Коли стало вигідно бути українцем і християнином – став прихильником УПЦ МП, а нині – ще змінив пріоритети?

…Коли Порошенко припинив називатися євреєм? Десь перед Майданом – то точно.

Ситуація насправді може здатися дуже кумедною: у травні-2013 журнал FORBES (Ізраїль) підготував рейтинг найбагатших євреїв світу, куди увійшли і кілька українців. Прізвища деяких багатих євреїв виявилися несподіванкою для України. Так, 11 місце в рейтингу обійняв Рінат Ахметов зі статком у 15,4 млрд доларів — хоча широко відомо, що він татарин за національністю, а також мусульманин.

Окрім Ахметова, 56-те місце посів Віктор Пінчук з 3,8 млрд доларів, а на 130-му опинився Петро Порошенко з 1,6 млрд доларів.

Прес-секретар Ахметова Олена Довженко тоді оперативно звернулася до ізраїльського видання із проханням видалити його прізвище з рейтингу.

Те саме зробила й прес-секретар Порошенка Ірина Фриз (нині — народний депутат України від Блоку Петра Порошенка). За повідомленням ЗМІ, вона надала редакції Forbes повні біографічні дані свого шефа, які доводять, що він не єврей, а українець.

У результаті, 11 травня 2013 року Ахметов і Порошенко були вилучені з переліку багатих євреїв.

Link