Катування майданівців на колонаді стадіону «Динамо». На лаві підсудних — екс беркутівець, діючий працівник поліції

Видео Новости

Судовий процес у справі катування протестувальників на колонаді стадіону ім. Валерія Лобановського дійшов до стадії дебатів.

Це завершальний етап, після якого суддя винесе вирок.

Під час протестних подій на вулиці Грушевського у Києві «беркутівці» спіймали на колонаді стадіону двох хлопців — Владислава Цілицького та Михайла Низькогуза, один з яких на той момент був неповнолітній.

На очах у сотень людей прямо на колонаді їх поклали і довго били кийками, а потім скинули з будівлі. Після побиття їх відвезли у відділок, а потім суд присудив їх утримувати у спецбоксі лікарні, як арештованих. Їм оголосили підозру у кримінальних злочинах, в тому числі держзраді.

Від побиттів беркутівцями Цілицький отримав струс мозку, гематоми, вибиту щелепу та зламаний ніс.

Після Майдану справу стали розслідувати і завдяки рапортам беркутівців, які привезли побитих протестувальників у відділок, змогли вийти на обвинувачених.

На лаві підсудних – лише один екс-беркутівець, а нині діючий працівник поліції Андрій Хандрикін. Крім нього обвинувачені також Артем Войлоков та Владислав Мастега, які зараз переховуються в Росії. Двоє останніх мали змогу втекти до РФ, оскільки перебували на частковому домашньому арешту. Вони втекли разом з іншими беркутівцями, яким інкримінують вбивства протестувальників 18 лютого у Кріпосному провулку. При перетині «беркутівцями» кордону не спрацювала система сповіщення про виїзд за межі України учасників кримінальних проваджень.

На засіданні 4 березня у дебатах виступила сторона обвинувачення. Як повідомила у Фейсбуці журналістка Нато Двалі, прокурори попросили суд визнати Хандрикіна винним та призначити йому покарання у вигляді 8 років.

Під час виступу прокурори підтвердили, що беркутівці продовжували жорстоке побиття протестувальників на колонаді навіть тоді, коли вони вже були у нерухомому стані.

Наступною виступить сторона захисту. Засідання запланували на 14 травня.

Джерело

Загрузка...