В Брюсселі підтвердили: один з винуватців Іловайської трагедії — Геннадій Корбан. ВІДЕО

Видео Новости Общество Социальные сети

Одним з винуватців Іловайської трагедії, що забрала життя півтисячі українських солдатів, в серпні 2014 року, є тодішній заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Геннадій Корбан

Такий висновок зроблено у фільмі «Битва за Дніпро», який представив в Брюсселі естонський журналіст-розслідувач Крістер Паріс, повідомляє From-UA.

Загрузка...

«За даними іноземних ЗМІ, Ігор Коломойський створив справжню приватну армію, витрачаючи 10 мільйонів доларів в місяць і зосередивши разом з Корбаном, до 20 тисяч бійців, – розповів К. Паріс. – Саме тут, в Дніпропетровській облдержадміністрації, прийняли рішення атакувати окупований Іловайськ. Ресурсів було як би досить. Молоді люди, часто без будь-якої військової підготовки, були сповнені патріотизму і відчували обов’язок захищати Україну. Згодом це стало однією з найбільших катастроф в нинішній війні. Тепер, через чотири роки, люди до цих пір запитують: що ж сталося, і хто в цьому винен?».

Щоб зрозуміти всі причини Іловайської трагедії, Крістер Паріс записав інтерв’ю з очевидцями трагічних подій серпня 2014 року. Зокрема, доброволець Ярема Галайда підтверджує роль Геннадія Корбана в спонуканні бійців до штурму Іловайська.

«Корбану захотілося своє ім’я підняти, я так розумію це все. Він зібрав усіх командирів добробатів, оскільки фінансування їх йшло з Фонду оборони країни, він почав їх шантажувати, примушувати йти в бій, в Іловайську», – розповів Крістеру Парісу Ярема Галайда.

Власне, відправка добровольців з Дніпра на штурм Іловайська – це вже смертельно небезпечне завдання, оскільки бійці були непідготовлені і не мали потрібного озброєння, з’ясував Крістер Паріс.

«Добровільні підрозділи не мали важкого озброєння. Вони перебували в штаті в міністерстві внутрішніх справ, і вони не були призначені для ведення серйозних боїв. Основне призначення – зачистка вже звільнених територій від залишкових банд терористів», – розповів в інтерв’ю естонському журналісту блогер і історик Дмитро Вовнянко.

Роль Корбана в Іловайській трагедії зазначив і начальник Генерального штабу Віктор Муженко. Правда наголосивши на необхідності всебічно розслідувати обставини організації цієї кампанії. У фільмі наведена відповідна цитата міністра.

Ще однією причиною розгрому добровольців в Іловайську є пряме вторгнення кадрових військових російської армії, і цинічний розстріл беззбройної колони українських солдат в так званому «зеленому коридорі».

Довідка: Генадій Корбан, український бізнесмен, в 2014-2015 роках – заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Обвинувачений українськими правоохоронцями у викраденні людей і розкраданні благодійних коштів, зібраних в якості допомоги українським солдатам. Геннадій Корбан визнав свою провину і 23 березня 2016 рішенням суду вже був засуджений до 1,5 років в’язниці умовно за викрадення депутата Верховної Ради України, колишнього голови Державного агентства земельних ресурсів Сергій Рудика (ст. 349 КК України).

Джерело

Загрузка...