ЩОЙНО! Рада ухвалила Закон про українську мову!

Видео Новости Общество Социальные сети

Народні депутати ухвалили закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який почали розглядати у другому читанні ще лютого.

За це рішення проголосували 278 парламентарів

Загрузка...

Перед голосування нардепам продемонстрували фільм, де до них звернулися письменники, поети, громадські активісти, вчені, актори, церковні діячі, які розповіли про важливість ухвалення закону про функціонування української мови.

Також до зали парламенту прийшов Філарет, який перед цим у фільмі заявив, що церква наполягає на ухваленні закону про мову.

Крім того у залі був присутній третій президент Віктор Ющенко.

Спікер парламенту Андрій Парубій зазначив, що президент Петро Порошенко пообіцяв підписати цей документ.

Link

“Мова – це перемога!” – вигукнув голова Ради Андрій Парубій після успішного голосування.

Народні депутати заспівали Державний Гімн України.

Ухвалення закону вітали президент 2005-2010 років Віктор Ющенко, почесний патріарх Філарет та українські військовослужбовці, запрошені до сесійної зали ВР в день голосування.

“Це справді історичний момент, якого Україна чекала століттями. Бо століттями Україна виборювала право на свою мову”, – заявив перед голосуванням голова профільного Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький. Починаючи з 28 лютого, він доповів із трибуни ВР понад 2 тисячі поправок до “мовного” закону, що були внесені противниками нового мовного законодавства.

Говорячи про важливість захисту української мови, голова комітету нагадав учорашнє рішення рішення президенти РФ роздавати російські паспорти російськомовним жителям Донбасу.

Княжицький розповів про рішення комітету, прийняте вранці 25 квітня, щодо редакційних правок до законопроекту, які мають поновити його цілісність.
Тож перед голосуванням за закон у цілому депутати проголосували за ці додаткові правки “під стенограму” (за – 277).

У виступі перед фінальним голосуванням спікер Андрій Парубій закликав ухвалити довгоочікуваний закон. Він нагадав, як у липні 2012 року влада Януковича “ламала парламент” своїми “бойовиками”, аби протиснути через ВР “мовний” закон Колесніченка-Ківалова.

Радіо Свобода

Верховна Рада майже завершила розгляд поправок до законопроекту про державну мову. Сьогодні очікується голосування про закон в цілому

Під Радою триває мітинг, учасники якого вимагають ухвалення мовного законопроекту

Загрузка...