Важливо!Новий закон про ЖКГ: Кому загрожують пеня, штрафи і відключення комунальних послуг

Новости

В кінці 2017 року в Україні був прийнятий закон про ЖКГ, однак найбільш важливі зміни почнуть діяти з 1 травня поточного року. З наступного місяця українці можуть зіткнутися з такими новаціями, як пеня, штрафи, перевірки і навіть відключення, передає ТСН.

Згідно із законом, договір з постачальником послуг укладає управитель будинку або ОСББ. Також існує можливість підписання колективного договору, однак даний варіант передбачає чіткий розподіл обов’язків.

Загрузка...

Зокрема, мешканці відповідають за труби і їх ремонт. У свою чергу комунальники обслуговують комунікації за свій рахунок. Індивідуальні споживачі повинні окремо укладати договір з водо-газо-електропостачальником.

В рамках нового закону всі боржники, хто з 20 травня не встигне заплатити за комуналку, будуть отримувати пеню. 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Уникнути пені можна, якщо доведете, що зарплату затримують або держава несвоєчасно видало субсидію.

Крім того, тепер боржникам будуть надсилати лист-попередження, на який необхідно відреагувати протягом 30 днів: погасити борг або укласти договір про реструктуризацію. В іншому випадку може бути відключена вода або опалення. А ще одного разу до вас може прийти перевіряючий, звірити квартирний або загальнобудинковий лічильник. Якщо не впустите – знову можуть відключити.

У випадку порушень умов договору, необхідно скласти скаргу на постачальника. Так, для відключення потрібні підстави, в іншому випадку передбачений штраф. За ненадані або неякісні послуги можна не платити.

Джерело

Загрузка...