Поминальні дні в Україні: дати проводів, історія, прикмети і що не можна нести на кладовище

Новости

У цей день люди згадують померлих і відвідують кладовища
Поминальні дні в Україні: дата, історія, прикмети і що не можна нести на кладовище

Традиційно, після Великодня православні віруючі відзначають Радоницю. Цей день ще називають Проводами і відзначають у неділю, понеділок або вівторок Фоміної тижня. Розповідаємо про традиції і заборони свята.

Поминальні дні в Україні: дата, історія, прикмети і що не можна нести на кладовище
Радоница 2019: дата святкування

Великодній тиждень починається з Великого Воскресіння і триватиме до першої неділю після Пасхи – Фоминої неділі. Після цього, у вівторок, відзначають Радоницю або, як її ще називають, Червону гірку. Саме в цей день існує традиція згадувати померлих і їздити на кладовищі.

У народі відповідний день має назву Проводи, Поминки. Також є регіональні назви – Гробки, Могилки, Радовниця або Радоница, Червона гірка, Діди та інші.

Багато хто цікавиться, навіщо потрібне це свято? Все просто: так звані поминальні дні покликані нагадувати і віруючим, і атеїстам про предків і померлих родичів.

Завершальним днем ​​поминального тижня є свято Радоница, яке відзначають на дев’ятий день після Великодня. У 2019 він випадає на 7 травня. За повір’ям, саме до дев’ятого дня після смерті душі знаходяться на землі, тому важливо згадати про них в цей період, але не пізніше настання Радониці.

Радоница 2019: історія свята

За часів СРСР на Великдень було прийнято їздити на кладовища. А все тому, що уряд забороняв церкву. Ось людям нічого не залишалося, як долучатися до релігії і святкувати головне православне торжество на кладовищах. Однак поминання померлих в Великдень, згідно з церковними канонами, заборонено, це суперечить духу свята – радості з нагоди Воскресіння Христа.

При цьому, за народними віруваннями, саме в Великодній тиждень душі померлих спускаються на землю і навіть спілкуються з живими, відвідують родичів і знайомих, щоб разом порадіти весняному торжества.

Згідно древнім писанням, Радоницю відзначали ще в дохристиянські часи – тоді це свято носило назву Могилки, Радаваніца або Трізнамя.

Загрузка...

Джерело