ПОПАВСЯ! Полковник Повітряних сил ховав два МІЛЬЙОНИ російських рублів та секретні документи

0
659

Військова контррозвідка СБУ виявила факт несанкціонованого розповсюдження військовослужбовцями Повітряних сил інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в їх комп’ютерах і на носіях такої інформації, повідомляє Вежа.

Про це повідомляють “Українські новини” та зазначають, що відносно першого заступника начальника штабу командування Повітряних сил Збройних сил Олександра Астахова відкрито кримінальне провадження. Окрім того, в нього вилучено відкриту в лютому 2014 року ощадкнижку, на якій зберігаються два мільйони російських рублів.

Як і деться в публікації з посиланням на матеріали суду, “протягом 2014-2016 років посадовими особами Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба розроблявся проект наукового дослідження (дисертації), якій надано гриф обмеження доступу “таємно”.

У той же час, у березні 2016 року перший заступник начальника штабу командування Повітряних Сил полковник Астахов без дозволу керівника зазначеного вищого навчального закладу здійснив копіювання електронної версії цього секретного документу на незареєстрований носій інформації, після чого зберіг його на власному ноутбуці, який знаходиться за місцем його проживання та підключений до мережі Інтернет”.

Видання зазначає, що “18 квітня 2015 року Астахов несанкціоновано скопіював і зберіг у себе на комп’ютері секретну телеграму від командування Повітряних сил”.

Вже в квітні в помешканні полковника та в його кабінеті здійснили обшук: “Вдома у нього виявлена ощадна книжка Ощадбанку Росії, відкрита 15 лютого 2014 року, на якій знаходяться 2 млн рублів.

Також за місцем проживання вилучено секретні документи, зокрема, про застосування авіації в зоні АТО/ООС, склад угруповання російських військових на цій території, склад російської авіації вздовж українського кордону, можливості російських Повітряно-космічних сил і Зенітно-ракетних військ.

Крім того, у нього зберігався документ про діяльність авіаційного угруповання Повітряно-космічних сил РФ і НАТО станом на лютий поточного року.

На робочому місці полковника виявлений секретний документ “Бойовий і кількісний склад Військово-транспортної авіації та Повітряно-десантних військ РФ” – йдеться в повідомленні.

Як зазначають “Українські новини”, суд відмовився заарештовувати ощадкнижку полковника, але наклав арешт на документи та техніку.

Водночас, як видно з декларації Астахова, він володіє лише квартирою у Вінниці та земельною ділянкою в Хмельницькій області. Також у власності полковника – Volkswgen Tiguan 2011 року випуску. Про ощадкнижку в декларації військового за 2018 рік нічого не вказано.

Link