АМКУ Порошенка протягом 5 років допомагав збагачуватись Медведчуку

Видео Новости

Завдяки діям комітету трубопровід Медведчука зайняв критичні 40% українського ринку, а Україна досі залежить від російської нафти, каже Шабунін.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) протягом всієї каденції чинного президента Петра Порошенка ухвалював низку рішень на користь проросійського олігарха Віктора Медведчука.

Про це повідомив активіст Віталій Шабунін.

Зокрема, у 2015 році АМКУ за одне засідання віддав український нафтопровід ТОВ «Прикарпатзахідтранс» росіянам, невдовзі власником стала компанія, пов’язана з братом Медведчука. У 2016 році трубопровід запустили.

«Для цього Міноборони викуповує старе дизельне паливо, яким була забита труба, аби власники трубопроводу могли закачати вже нове з Росії», – пояснює Шабунін.

Загрузка...

Після візиту Віктора Медведчука у 2019 році до президента Білорусі Олександра Лукашенка право власності на українську трубу приховали в Білорусі.

У березні АМКУ за зачиненими дверима «благословив» білоруську компанію на придбання контрольного пакету товариства.

«Виходить, що Медведчук (тобто Путін) отримав нагоду «прикрутити» трубу і зупинити поставки газу в Україну значної частки палива», – зауважує активіст.

«Водночас Білорусь повідомила про зупинку експорту нафтопродуктів в Україну. Тобто, маємо повну залежність нафти і нафтопродуктів з країни-агресора», – додав Шабунін.

Нині, за підрахунками активіста, трубопровід Медведчука зайняв критичні 40% українського ринку.

Однак це не єдині рішення АМКУ на користь олігарха. У червні 2018 року комітет оштрафував 16 компаній зі скрапленого газу через антиконкурентні дії, забувши про всі компанії Медведчука.

Також Шабунін зауважив, що АМКУ закрив очі на скуповування українських телеканалів бізнес-партнером Медведчука Козаком напередодні виборів. Тоді як брат Козака у 2014 році був ініціатором створення БПП у Львівській області, згодом балотувався саме від БПП.

Нагадаємо, 5 лютого Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти лідера «Українського вибору» Віктора Медведчука за статтями про можливу державну зраду і сепаратизм.

Джерело