Пам’ятаймо! Брати Максим та Артем Лащенки народилися в один день, разом пішли воювати та разом загинули

Новости

Вони народилися в один день, разом пішли воювати та разом загинули

17 грудня мав би виповнитися 31 рік братам-близнюкам Максиму та Артему Лащенкам. Але їхнє життя обірвалося влітку 2014-го. Історію братів розповіла благодійна організація «Повернись живим» у Facebook.

Вони завжди все робили разом, і, коли 26-річному Максиму прийшла повістка, Артем пішов на війну слідом за братом – добровольцем у 25-ту окрему повітряно-десантну бригаду. Брати Лащенки до останнього приховували від мами Світлани Миколаївни те, що вони обидва на передовій.

 

«Трагедія сталася влітку 2014 року. 5 серпня колона українських військових виходила з оточення в районі селища Петропавлівка Шахтарського району. Тоді у бойову машину влучив ворожий снаряд. Серед шістьох загиблих на місці був і Максим. Його поховали на рідній Дніпропетрівщині», — ідеться в повідомленні.

Артем ще цілий рік вважався зниклим безвісти. Однак влітку 2015-го надія щезла: після проведення експертиз ДНК стало відомо, останки одного з шести бійців, загиблих того ж дня, належать Артему. Із ним попрощалися 22 червня.

Посмертно братів Лащенків нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. У Максима залишилися дружина та донька.

Загрузка...

Подвійна трагедія на війні: історія братів-близнюків зворушила мережу

Скриншот посту (facebook.com/backandalive/)

Користувачі мережі залишили сотні коментарів, у яких подякували героям України і висловили підтримку матері полеглих бійців.

«Серце розривається від болю, коли дивишся на фото цих хлопців, захисників України, яких вже нема на світі! Низький уклін батькам і щире співчуття. Сумуємо разом з Вами», — написала Tatyana Belik.

«Подивилась на фото, прочитала в реченні «були» і не змогла розгорнути увесь текст, щоб дочитати. Тяжко, люди, боляче… наші діти, могли б гарно жити. Звичайно, що пам’ятаємо… Героям слава!», – залишила зворушливий коментар Lyudmila Zherdetskaya.

«Хлопці, не будьте героями, будьте професіоналами. Хай гинуть вороги, а не ви», — зауважив Konstantin Gorenko.

«Який біль.. Світла пам’ять Воїнам… Мамі душевних сил і здоровья», — побажала Natalia Nomerovskaya.

Подвійна трагедія на війні: історія братів-близнюків зворушила мережу

Подвійна трагедія на війні: історія братів-близнюків зворушила мережу

Скриншот коментарів (facebook.com/backandalive/)

Джерело