Ірина Геращенко: Фото старе, але дуже дороге мені. Ще раз дякую, пане Президенте, за 5 непростих років, які ввійдуть в історію

Новости

Iryna Gerashchenko

Фото старе , але дуже дороге мені. 2014 рік. На фронті- жах, і це знають одиниці в Києві і ті, хто зараз в пеклі — наші воіни. Ми з Президентом і Медведєвим працюємо над текстом звернення Порошенка до нації, де він викладає сутність мінських угод. За які нас стільки критикували, за які я і сьогодні читаю від фейсбучних експертів — « так вони ж нічого не зробили»….. Ці угоди зробили ключове- зупинили повномасштабну війну, наступ на інші регіони України.

Я точно не в рожевих окулярах дивлюся на світ. І усвідомлюю помилки команди, які , безумовно , були.
Але несправедливо тільки , й безкінечно — про помилки. Я знаю хіба що половину жахіття 2014 й досі не розумію, як ми вистояли , як Країна. Безмежно вдячна Порошенку, що він взвалив на себе цю ношу — рятувати країну , й багато для цього робив. Я дякую за довіру і честь — хоч трохи долучитися до важливої справи — захисту країни.

…. Сьогодні була в АП. Президент коротко і востаннє в цих стінах зібрав своїх радників , щоб сказати нам кілька теплих слів. Ми подякували йому за честь працювати в команді в історичні , без пафосу , часи.

Президент говорив дуже важливі слова :» Ми не програли, це не поразка. Це плата за важкі реформи, які оцінить історія і час. Країна — найважливіше ». Я теж так думаю. Півроку тому мудра Раса Юкнявічене, екс — міністр оборони Литви і президент ПА НАТО , під час нашої зустрічі в Канаді , пророкувала :» Іра, ти мудра, й сподіваюся, ти точно усвідомлюєш, що вам прийдеться заплатити високу політичну ціну за реформи, за перехід до ринкових цін на газ , за політичну і енергетичну незалежність від РФ . Але Україна того варта!

Знаєш, всі команди, які в країнах Східної Європи і Балтії проводили реформи, потім програвали вибори. Це -плата за правильний курс. Ви теж маєте його пройти. Але — головне , що хочу тобі порадити : ми сідали з нашими наступниками і домовлялися про ключове — незмінність курсу. Ви маєте захистити курс».

Загрузка...

Сьогодні ми говорили про це з Президентом. 5 років ми захищали країну. Тепер — готові захистити незмінність курсу. Все, що відповідатиме захисту суверенітету, теріторіальноі цілісності, інтеграції до ЄС і НАТО — ми будемо гаряче підтримувати. Але не дамо і не дозволимо ні на грам і ні на сантиметр звернути з курсу, за який так дорого заплатила Україна і найкращі українці протягом цих 5 років.
Команді Президента Порошенка багато вдалося зробити. Я пишаюся тим, що зберегли країну.

Дуже важливі — демократичні вибори . Я рада нинішній європейській практиці мирноі і цивілізованої передачі влади , це повністю відповідає моїм принципам. Сьогодні ключові представники команди Порошенка написали заяви про відставку, ми точно не тримаємося за табуретки, не боїмося виборів і не чіпляємося за владу. Ми зробили все, що могли. Ми будемо радіти, як хтось зможе зробити більше. Ми готові підставити плече в захисті України . І ми не дамо і не дозволимо нікому зрадити Україну, і здати її інтереси.

Ще раз дякую , пане Президенте. За 5 непростих років, які ввійдуть в історію .

Джерело