Скільки зараз платять на виборах: цифри, основні вимоги і умови праці

Новости

З січня штаби кандидатів у президенти наймають українців для участі в передвиборчій кампанії, яка триватиме в Україні до березня включно. Конкуренти вже встигли розмістити відповідні вакансії на рекрутингових сайтах. Вони пропонують заробити на виборах у різних регіонах країни. Найбільш популярними є агітатори, інтерв’юери і промоутери.

Досвідчені учасники кампаній відзначили, що в 2019 році на виборах особливо не заробиш. Судячи з зазначених зарплат, кандидати вирішили помітно заощадити на заходах. Так в Києві набирають людей для проведення політичних опитувань. Інтерв’юеру необхідно оформити 50 анкет (по одній на респондента), спілкуючись з мешканцями певного будинку в столиці. За виконання норми роботодавці пропонують близько 5 тисяч гривень.

Щоб приступити до роботи, бажаючі повинні надати копію прописки і першої сторінки паспорта. Зарплату обіцяють видавати готівкою після перевірки заповнених анкет.Выборы агитация

Крім того, в столиці України будуть традиційно працювати агітаційні намети. Їх встановлять з 15 січня. Агітаторам пропонують виходити на пост кілька разів на тиждень і отримувати по 500 гривень щодня. Стільки ж коштує відвідування мітингів біля Верховної Ради і Кабінету Міністрів. Їх повинні зібрати в кінці місяця. Оголошення поки не розкривають, якого саме кандидата учасникам треба буде підтримувати. Цю інформацію планують розкрити безпосередньо перед акціями.

У провінціях штаби кандидатів пропонують більш скромну винагороду за підтримку. Так у Дніпропетровській області наймають волонтерів, промоутерів і агітаторів на повну зайнятість. Оголошення обіцяє зарплату в 1 тисячу гривень. Але не вказано за який термін. У Черкаській області на передвиборній кампанії обіцяють платити таку суму за п’ятиденний тиждень роботи. Бажаючим належить агітувати всі три місяці по чотири години на день.

В Одесі розмістили вакансію старшого агітатора. Йому належить до березня шукати волонтерів для політичних акцій, а також інструктувати і контролювати їх роботу. Роботодавці вказали суворі вимоги до місця проживання співробітників – виключно Київський район. При цьому вони дозволяють поєднувати агітацію з основною роботою. Зарплата становить 5 тисяч гривень на місяць.

Політологи відзначають, що вартість агітаційних послуг в Україні стрімко падає. Так на виборах 2010 року кандидати платили волонтерам близько 40 доларів в день. У 2014 році тариф впав майже в два рази – до 25 доларів. Зараз же, в перекладі на американську валюту, київські агітатори можуть отримувати близько 18 доларів в день за роботу в наметах. Та й в цілому на кампанію стали виділяти на 40% менше коштів.

Ймовірно, політики більше не бачать перспектив у вуличній агітації народу. Експерти припускають, що кандидати в президенти почнуть посилено впливати на виборців через різні ЗМІ. В першу чергу, через телеканали і соціальні мережі. А бажаючим заробити на вулицях варто почекати виборів до Верховної Ради.

Нагадаємо, раніше політик Олександр Солонтай оголосив, хто з кандидатів зможе вийти у другий тур.Як повідомляла Politeka, журналіст Дмитро Гордон і зовсім пророкує скасування президентства. Він заявив, що ця посада Україні не потрібна.

Також Politeka писала, як змінилися зарплати українців, які виїхали шукати кращої долі у Польщі. Заробітчани зможуть отримувати більше грошей в сусідній державі. Джерело