27 січня – сьогодні велике свято: що потрібно зробити кожному

Новости

У церковному календарі 27 січня – це день пам’яті святої Ніни. Віруючі люди вшановують пам’ять рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії.

У це свято передбачали погоду на найближчі дні. У народі свято отримало досить дивну назву – «обряди худоби». Однак пояснення цьому дуже просте. У цей день за старих часів була традиція з особливою ретельністю доглядати за худобою. Люди очищали хлів від гною, застеляли його свіжою соломою. Тварин ретельно чистили, а після цього пригощали їх овочами і хлібом, погладжуючи і ласкаво розмовляючи з ними. Джерело.

На Русі цей день традиційно було прийнято проводити в господарських справах і домашніх клопотах. Крім того що займалися прибиранням хліва, чищенням і годуванням худоби, також кололи дрова, розчищали доріжки від снігу. Особливу увагу на Ніну приділялася коровам.

У народі говорили, що якщо в цей день трапиться пожежа, то загасити його здатна крапля молока, її треба було бризнути на вогонь. А якщо людина обпеклась або захворіла, то коров’яче молоко може її зцілити. Адже недарма корову на Русі звали годувальницею і рятівницею сім’ї.

Якщо в це свято навколо Місяця видніється серпанок, то скоро заметіль замете.Якщо ж колір Місяця в цей день не яскравий, не насичений, то буде снігопад.

Якщо на Ніну зірки яскраво мерехтять, то мороз буде міцнішати.Якщо в День святої Ніни пішов сніг, а півні заспівали раніше звичайного, то прийде потепління.

Якщо на Ніну 27 січня розкаркались ворони, то потрібно чекати заметіль і хуртовину.Якщо в цей день іній вкрив дерева, то незабаром настане потепління.

Якщо білі хмари затягнули небо в цей день, то морози довго не простоять.Якщо в це свято побачиш уві сні бика або корову чорного або червоного кольору, то біда прийде в будинок. Джерело