Увага! Щоб не накликати страшну біду — Що обов’язково потрібно зробити у цей день: Переддень Великого посту – Прощена неділя

Новости

Традиційно проводи Масляниці збігаються з не менш важливою подією – Прощеною неділею. У цей день обов’язково поспілкуйтеся з близькими людьми і попросіть у них прощення.

Щорічно Прощену неділю святкують в останній день масляного тижня. Відразу ж після цього почнеться довгий період Великого посту. Сенс Прощеної неділі

У Прощену неділю прийнято не тільки вибачатися перед іншими людьми, але і прощати кривдників. В цьому і полягає головний сенс свята. Священнослужителі рекомендують просити вибачення тільки у тих, кого ви дійсно образили словом або дією.

Однак якщо ви відвідаєте церкву в цей день, то помітите, як люди шикуються в ланцюжок і просять вибачення один у одного. Ця старовинна церковна традиція зародилася ще на Афоні і з часом прийшла і в нашу країну. Вважається, що Прощена неділя призначене не тільки для каяття перед тими, хто в образі на вас, але і для очищення душі. У цей день прийнято не тільки вибачатися і прощати інших людей, але і займатися богоугодними справами. Вступати в конфлікти, скаржитися на інших людей і розпускати чутки категорично заборонено.

Якщо в цей день перед вами вибачиться людина, у відповідь обов’язково скажіть: «Бог простить, і я прощаю». Таким чином ви даєте зрозуміти, що образа – це не привід ставати ворогами. Навчившись прощати людей, ви зможете змінити своє життя в кращу сторону.

Що обов’язково потрібно зробити в Прощену неділю

Відвідайте церкву. Прощена неділя – важливий день для православних віруючих. Необхідно відвідати храм і побувати на богослужінні, під час якого священик і інші парафіяни попросять вибачення один у одного.

Вибачіться перед своїми близькими. В першу чергу, попросіть вибачення у своїх рідних. Необов’язково перераховувати всі образи, зайвий раз нагадуючи про них. Просто скажіть: «Прости мене». Під час покаяння ваші слова повинні виходити з душі, інакше сенсу в них не буде.

Поостіть своїх кривдників. Деякі образи забути складно, але відмовити людині в прощенні – страшний гріх. Постарайтеся пробачити своїх кривдників і відпустіть негативні спогади зі своїх думок. Одного разу ви зрозумієте, що невеликі конфлікти не варті зіпсованих відносин.

Проведіть час з сім’єю. Крім Прощеної неділі, в цей день прийнято відзначати Масляну. Старовинне свято славиться розвагами і масовими гуляннями. Однак увечері обов’язково проведіть час в колі сім’ї. Скажіть своїм близьким хоча б пару теплих слів і ще раз попросіть вибачення.

Попросіть вибачення у покійних родичів. Не тільки живі, а й померлі родичі повинні почути ваші вибачення. Відвідайте могили покійних і попросіть у них прощення. Обов’язково вибачте мертвих за образи, щоб заспокоїти їх і зняти тягар із своєї душі.

Покайтеся перед Господом. Кожна людина робить гріховні діяння, і за них вас може пробачити тільки Бог. Неважливо, свідомо ви зробили гріх чи ні, в Прощену неділю обов’язково відвідайте храм і скажіть молитву про прощення. Перед цим ви повинні повністю усвідомити свої помилки і покаятися, інакше ваші вибачення будуть помилковими.

Загрузка...

Підготуйтеся до початку Великого посту. В цей час кожен віруючий починає підготовку до Великого посту, початок якого припадає вже на наступний день. Попросивши вибачення у своїх близьких, не забудьте пробачити образи і відпустіть негативні думки. З наступного тижня ви зможете почати життя з чистого аркуша, а неприємні спогади краще залишити в минулому. Джерело