День Теплого 0лексія 30 березня: що категорично не можна робuти в це свято

0
275

30 березня вшановують nам’ять святого Олексія, чоловіка Божого. В народі це свято називають «Теплого Олекси».НАРОДНА ПРАВДА підготувала для вас цікаві факти про свято, його традиції, заборони і прикмети.

Хто такий святий Олексій?
Святий Олексій жив у Римі у IV столітті. Його батьки були дуже заможними. У храмі йому прибачилося, як ховають його маму. То був день весілля Олексія. Він так хотів вимолити матері життя, що тієї ж ночі покинув домівку, батьків і молоду дружину і пішов в місто Едесс, де 17 років жив при храмі і молився. Аж голос з ікони Богородиці при всіх назвав його чоловіком Божим.

Через 17 років він повернувся додому, але не зізнався рідним, хто він. Батько Олексія прихистив жебрака (в якому не впізнав сина) в сараї і давав йому їжу. Олексій молився, а приймав лише хліб і воду. Так минуло ще 17 років. Тоді святий відчув, що скоро помре, і написав про своє життя.

Що не можна робити на Теплого Олекси?
Не можна планувати далеку дорогу, бо не буде в ній щастя.Не можна працювати на землі, шити, в’язати, прати і займатися важкою фізичною працею.

Жінкам, у яких маленька дитина, не можна виносити з дому хліб чи гроші, бо можна «віддати добру долю дитини».Не можна сідати в сани – всі мрії та бажання не здійсняться.

Що треба робити на Теплого Олекси?
В цей день мисливці і рибалки відкривають сезон.Бджолярі виносять вулики і заговорюють бджіл, аби слухалися лише одного хазяїна.

Дівчата, які хочуть заміж, намагаються подарувати сорочку жебракові.Також ставлять під подушку гілочки верби, щоб наречений наснився.

Господарі виносять картоплю для пророщування.

Діти пускають паперові кораблики – це повинно дати благополуччя сім’ї.

Цілющими є тала вода і березовий сік (та бруньки берези), зібрані у цей день.

Прикмети 30 березня
Якщо Олексію 30 березня помолитися, то багато меду буде.На ліщині сережки з’явилися – значить, зимі кінець, можна садити мак, редиску, квіти

Тепло на Олексія – рік буде врожайним.

Якщо погода 30 березня прохолодна, то весна буде пізньою.

Багато талої води – прикмета, що буде не тільки хороший сінокіс, а й багатий урожай.

Молитва до святого Олексія
О святий Олексію, моли Бога нашого Ісуса Христа, щоб ми усі якнайкраще пізнавали і цінили святу віру Христову, і визнаючи її, почували себе щасливими, стояли в ній непохитно, щоби приносили Вічному Цареві безперестанну славу, честь і поклоніння на віки віків. Амінь. Джерело