Можна взяти Горлівку за три дні. Жебрівський виступив із неочікуваною заявою

0
104

Збройні сили України просуваються у напрямку Горлівки, займають позиції та не дають проросійським бойовикам обстрілювати українські війська. Про це в ефірі популярного телеканалу, заявив екс-голова Донецької ОДА Павло Жебрівський.

«ЗСУ зайняли території біля Горлівки. Ця територія ніким не контролювалася. Туди заходили бойовики і обстрілювали наші війська. Чи можна взяти Горлівку? Я переконаний, що три дні достатньо для того, щоб наші Збройні сили взяли. Немає загострення тільки з єдиного боку – тому що Росія введе свої війська.

Якби при сьогоднішньому навчанні та озброєнні Збройних сил України ми б чітко знали, що нам НАТО дасть гарантії невтручання Росії у звільнення територій, достатньо максимум два тижні, з мінімальними втратами для того, щоб деокупувати ці території. Всю територію так званих «ДНР» і «ЛНР». І ми можемо перевершити хорватський сценарій, коли за шість днів було відвойовані захоплені території», – зазначив він.

Зокрема Жебрівський зауважив, що єдиним фактором, який не дозволяє почати деокупацію Донбасу є вірогідність широкомасштабної російської агресії.

«Нам потрібні гарантії, що Росія не почне бомбардувати нашу територію «Іскандерами» та іншими засобами, і що не введе свої війська. І тоді народні депутати приймуть нарешті закон про колаборацію, щоб люди розуміли, кого будуть притягувати до відповідальності. І тоді в Україні буде мир і спокій», – сказав екс-голова Донецької ОДА.

Водночас Жебрівський підкреслив, що українська армія готова до швидкого звільнення окупованих територій Донбасу, але для цього треба мати гарантії, що РФ не почне наступ.

«Сьогодні єдине, що підтримує так звані «ДНР» і «ЛНР» – це загроза широкомасштабного наступу російських Збройних сил. Ми готові до деокупації на протязі дуже короткого терміну, з дуже мінімальними втратами зі сторони навіть збройних сил так званих «ДНР» і «ЛНР», – наголосив він.

Як повідомлялось вчора, в окупантів паніка через наступ ЗСУ під Горлівкою.

Зазначимо, що інформацію про просування української армії поблизу Горлівки підтвердив і колишній ватажок бойовиків Ігор Гіркін. Він написав на своїй сторінці в соцмережі, що в саме місто ЗСУ не зайшли, “але посунулися непогано — на відстань 350 метрів від передових позицій “корпусів Л/ДНР” (на околиці населеного пункту).

Водночас, як розповідали в групі “Інформаційний спротив”, у бойовиків критично знижується боєздатність. На сьогоднішній день деякі підрозділи бойовиків укомплектовані лише на чверть. Джерело