Увага! Донесіть до людей! Ще можна втигнути! Нові штрафи чекають українців! Правила оплати комуналки змінюються з 1 травня

Новости

Нові штрафи чекають на українців вже з 1 травня. З 1 травня 2019 року набирає чинності новий Закон «Про житлово-комунальні послуги», який регулює відповідальність споживача за неналежне виконання договору. Про це повідомляє Ліга.

За несвоєчасну сплату платежів за ЖКП споживач зобов’язаний буде сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу. Пеня нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем внесення плати, та не нараховується у разі заборгованості держави за надані населенню пільги і житлові субсидії і/або за наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

У разі непогашення у повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця, останній (крім виконавця послуг з постачання та розподілу електроенергії і природного газу) має право обмежити (припинити) надання відповідної послуги споживачу.

Також повідомлялося, що одержувачі монетизованої субсидії, які не заплатили за комунальні послуги, будуть позбавлені “живих” грошей. Про це розпорядився Кабмін на засіданні 17 квітня.

За заявою одержувача субсидії, якщо він не має боргу, може бути застосована готівкова форма виплати: «живі» гроші на рахунок в банку, але якщо пільговик буде мати борги, він буде переведений на безготівкову форму виплати. Кошти на рахунок пільговика не надходять, а перераховуються на рахунок Мінсоцполітики в Ощадбанк, а отже — виконавців комунальних послуг з їх «заявками» — реєстрами нарахувань. Тобто пільговик «живих» грошей не бачить.

Зазначається, що проект не передбачає можливості вибору форми виплати пільг одразу при їх призначенні. Джерело