Терміново! Доля ПриватБанку вирішена! Щойно, у Зеленського поставили крапку в долі ПриватБанку

Новости

У команді новообраного президента Володимира Зеленського розповіли про майбутнє ПриватБанку. За словами радника майбутнього глави держави, екс-міністра фінансів Олександра Данилюка, виконати судове рішення про незаконну націоналізації «Приватбанку» і повернути його колишнім власникам – неможливо.

«Ми бачимо, що судові процеси помітно прискорилися. Перед другим туром Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною націоналізації «Приватбанку». Навіть якщо припустити, що суди вищих інстанцій це рішення підтримають, його неможливо буде виконати. Не має практичного способу зробити повну реституцію «Приватбанку» і повернути його попереднім власникам », – заявив Данилюк.

По його словам, держава вклала в банк понад 150 млрд грн, і в разі реституції вона займе свій внесок і капітал банку зменшиться на 150 млрд. «Відповідно, після цього« Приватбанк »не відповідатиме вимогам Нацбанку і повинен бути виведений з ринку», – зазначив Данилюк.

Радник Зеленського каже, навіть якщо дати відстрочку новим-старим (в даному випадку) власникам, це не допоможе: “Уявіть, як відреагують клієнти банку, знаючи про наявність у капіталі банку «маленької» діри в 150 млрд. Очевидно, варіант з поверненням неможливий з практичної точки зору. Це – не літаюча конструкція. Тому вибрали (екс-власники – ред.) варіант компенсації », – зазначив він.

При цьому Данилюк констатував, що за рішення суду про компенсацію колишнім власникам або повернення «Приватбанку» змушені будуть заплатити платники податків.

Також він визнав, що в команді Зеленського конфлікт інтересів через те, що адвокат Андрій Богдан (також входить в команду Зеленського ) забезпечує інтереси колишніх власників «Приватбанку» в судах проти держави, а Данилюк на посаді міністра займався націоналізацією банку.

«У цьому питанні ми були по різні боки барикад. Тому вважаю, що зараз ніхто з нас не повинен торкатися теми «Привату» і навіть теоретично мати можливість впливати на подальший розвиток подій. Повинна бути побудована стіна між нами і справою «Привату», інакше це підірве довіру і дискредитує президента », – заявив Данилюк.

Більше того, за словами Данилюка, він упевнений, що президент не повинен займатися історією з« Приватбанком ».

« Він повинен думати про майбутнє, і в цьому контексті його повинна цікавити реформа судової системи. Щоб реформований суд виніс справедливе рішення, яке прийме суспільство », – заявив він. Джерело