Тримайтеся! ПриватБанк визнають неплатоспроможним: Щойно в НБУ зробили надгучну заяву. Українці приголомшені

Новости

В НБУ розповіли про свої дії в тому разі, якщо суд скасує рішення щодо націоналізації ПриватБанка. Про це в інтерв’ю журналістам розповіла заступник голови нацрегулятора Катерина Рожкова, передає УП.

За її словами, ПриватБанк може бути націоналізований вдруге за умови, якщо суд скасує аналогічне рішення за 2016 рік.

Загрузка...

 

Заступник голови НБУ також зазначила, що скасування націоналізації призведе до зриву програми на $3,9 млрд з Міжнародним валютним фондом і похитне довіру інвесторів до України.

Вона запевняє, що скасування націоналізації змінить механізм, з допомогою якого держава передала банку 155 мільярдів гривень, щоб врятувати його від неплатоспроможності.

“Тоді банк залишиться без капіталу. Ми, як регулятор фінансового сектора, приймемо рішення відповідно до законом: стаття 56 закону говорить нам, що ми повинні оголосити такий банк неплатоспроможним”, – пояснила вона механізм.

“Це означало б або ліквідації банку, або повернення його у державну власність, сказала вона, додавши, що його повернення державі було б кращим, враховуючи його роль в економіці”, – резюмувала Рожкова в інтерв’ю журналістам.

Раніше ми повідомляли про те, олігарху Ігорю Коломойському можуть заплатити компенсацію в розмірі $2 млрд за ПриватБанк. Про це колишній екс-корпоративний секретар Приватбанку Страхова, яка зараз входить в команду Зеленського, розповів в інтерв’ю Bihus.info.

Як відомо, Страхова сказала, Якщо суд визнає націоналізацію Приватбанку незаконним, буде організовано мирову угоду, при якій банк залишиться в державній власності.

Страхова додала, що під час націоналізації Коломойський визнавав, що частину кредитів видали пов’язаним особам. «Наскільки я розумію, він десь погоджувався [на суму] до 60 млрд грн», — сказала вона. Вона також підрахувала, що в результаті взаємозаліку компанії Коломойського будуть винні ПриватБанку ще близько 10 млрд грн. Джерело