Щойно! У Зеленського зробили екстренну заяву! МВФ залишив Україну без траншу!!! Ось, що тепер буде!

Новости

МВФ не виділить Україні $ 1,3 млрд кредитних коштів найближчим часом. Грошей не буде не дивлячись на те, що в умови для продовження фінансування Київ в основному виконав. Причин кілька. Перш за все – виключення з Кримінального кодексу за рішенням Конституційного суду статті про відповідальність за незаконне збагачення.

У МВФ дуже обурені були таким рішенням. Також у фонді не бачать ніякої стабільності в Україні – глава уряду Володимир Гройсман подав у відставку, а парламент очікують позачергові вибори.Також в МВФ не знають, яку тактику буде вести Володимир Зеленський. Саме ця невизначеність не дає можливості отримати України черговий транш за програмою stand by, яку Україна уклала в грудні 2018 року. Це 4-місячна програма обсягом $ 3,9 млрд.

При цьому у Зеленського заспокоюють на рахунок того, що Україна може не отримати траншу МВФ найближчим часом. Україна в короткостроковій перспективі зможе утримати макрофінансову стабільність без чергового траншу міжнародного валютного фонду, кажуть у президента.

“Щоб покрити виплати за борговими облігаціями, у нас є резерви Єдиного казначейського рахунку і” подушка безпеки “у вигляді більш $ 20 млрд золотовалютних резервів”, – повідомив радник президента Володимира Зеленського по макроекономічній політиці Олег Устенко.

Місія Міжнародного валютного фонду починає свою роботу в Києві, як і планувалося раніше, 21 травня. Протягом двох тижнів експерти повинні провести оцінку виконання Україною зобов’язань за програмою фінансування stand-by. Підсумком такої роботи зазвичай стає уточнення подальших кроків позичальника і рекомендація ради директорів МВФ про виділення чергового траншу кредиту.

Відімтимо, що у Зеленського планують переглянути програму кредитування і запустити нову. Джерело