У Зеленського розкрили план «Б» по Донбасу: важливі подробиці

Новости

Україна готується до проведення зустрічі “нормандської четвірки”, але при цьому не виключає й інші варіанти завершення війни на Донбасі, якщо ця зустріч не відбудеться

Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв’ю ТСН. При цьому він зазначив, що в рамках підготовки до саміту “нормандської четвірки” Україна узгодила так звану формулу Штайнмайера.

“І друге питання – це розведення в трьох ділянках. Ми вже розвели сили в Станиці Луганській і проводимо розведення в Золотому. Після того, як ми завершимо цей процес, він не є простим, але я думаю, що ми його успішно завершимо, залишиться ще одна ділянка – Петровське. Це будуть достатні передумови для того, щоб лідери зібралися “, – заявив глава МЗС.

За його прогнозом, розведення сил займе приблизно кілька тижнів.

Пристайко очікує, що вже в листопаді відбудеться зустріч на рівні лідерів чотирьох країн.

Також він підкреслив, що якщо переговори в “нормандському форматі” все-таки не відбудуться, у України є “план Б”.

“Давайте не будемо забувати, що ще від 2015 року, а ще пізніше, 2016 року, була підтверджена російською стороною і залишається опція запрошення місії з підтримання миру на Донбасі. Якщо ми вийдемо на” нормандський формат “і зрозуміємо, що з Мінськом нам не вдається завершити війну, тоді будемо залучати і такі формати, як міжнародна допомога “, – зазначив глава МЗС.

Джерело