Це ще Гройсман почав! У Зеленського зробили неочікувану заяву. Це змінить все

Новости

Процес децентралізації в Україні та реформування адміністративно-територіального устрою, розпочатий ще минулим урядом під керівництвом Володимира Гройсмана, продовжує реалізовуватися новою командою.

Представники політсили Зеленського, які складають більшість у парламенті, взялися за зміни до Конституції, адже це дасть змогу продовжити процес об’єднання громад та створить необхідне законодавче підгрунтя.

Сьогодні ситуація виглядає наступним чином: станом на 21.10.2019 р. 4542 громади утворили 992 ОТГ. Це понад 10,8 млн мешканців і понад 41% території України. Після внесення змін до Конституції України ОТГ мають покрити всю територію країни. Більше не буде територій, на які поширюється юрисдикція органів місцевого самоврядування. Усі місцеві адміністрації буде ліквідовано. На рівні округів утворять префектури, які очолюватимуть префекти.

Олександр Корнієнко, голова підкомітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розповів про ключові моменти програми під час публічної презентації змін до Конституції України та приорітетів уряду щодо реформування місцевого самоврядування.

Ми хочемо зробити так, щоб процес об’єднання громад завершився якомога швидше. Сьогодні у нас пів країни об’єднані, а половина – ні. Частина країни з прямими міжбюджетними відносинами, а частина з непрямими, частина громад – спроможні, інші – ні. І така реальність не подобається людям, вони хочуть бачити закінчення цієї реформи. І не лише на рівні сільських та селищних територій, а й на рівні всієї країни. Адже система організації влади в містах, теж, багатьох не влаштовує. Ми бачимо це зараз при обговоренні законопроекту про місто Київ», – заявив Корнієнко.

Як повідомив представник Слуги Народу, навіть не зважаючи на широке коло обговорення цього питання і жваву дискусію, всі нардепи сходяться в одному, що та система управління, яка написана в Конституції, застаріла для нашої країни і потрібно шукати нову модель. Корнієнко вважає, що таку схему довго шукати не потрібно, адже ми її бачили в дії у 2015 році під час місцевих виборів, коли перші об’єднані територіальні громади отримали свою владу.

За його словами, децентралізація проводиться по європейських зразках. Базовий документ – європейська хартія місцевого самоврядування. Україна ратифікувала ті принципи і використовує їх для змін у власній країні.Новий текст змін до закону про місцеве самоврядування ми повинні виписати таким чином, щоб повноваження місцевого самоврядування в громадах дозволяли вирішити весь спектр питань, які там можуть виникнути. Без залучення органів рівня, наприклад, обласної ради. Те, що стосується життя людей, має вирішуватися на місцях», – впевнений Корнієнко. Джерело