Потрібен резонанс! Сліз та злості не вистачає! МОЗ все знав! Через зволікання чиновників померли 5 українців

Новости

В Індії, не дочекавшись черги на операцію по трансплантації легенів, померли п’ятеро українців. Ще вісім пацієнтів знаходяться в країні в надії на операцію.

В сюжеті ТСН йдеться, що МОЗ України оплатив операції, але через зміну законів в Індії, українці не потрапили в лікарняні квоти. За місцевим законодавством донорські органи спершу отримують індуси.

Українка Оксана Славунік розповів, що в Індії знаходиться з квітня 2019 року, і донорських легенів для неї немає. Повернутися в Україну вона не може, так як просто не витримає переліт.

У МОЗ заявили, що мають намір летіти до Індії, щоб клініки повернули або перенаправили гроші, які отримали за операції.

«Там зараз вісім українських громадян. Ми рішуче налаштовані вирішити питання допомоги«, – зазначила голова міністерства Зоряна Скалецька.

Відзначається, що в посольстві Індії українців попереджали, що пацієнти мають малі шанси отримати донорські органи. Адже раніше дипломати відправляли Україні попередження: перше було відправили в липні 2018 року після в лютому і в травні 2019 року. Однак і після цього в Індію направили ще одну хвору українку, запевнивши, що питання з операцією вирішене.

Також в Україні очікують операції хворі, які через бюрократичні перепони не можуть отримати лікування. Так, один з пацієнтів Ярослав має запрошення від двох інших індійських клінік, але гроші застрягли в лікарні, яку вибирав український МОЗ.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Казахстані затримали головлікаря клінічної лікарні Абилай Донбая, який підозрюється в незаконній трансплантації органів для українців. Джерело