Терористи отримають УБД? У Раді спалахнув гучний скандал

Новости

Народна депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко та спікер Верховної Ради Дмитро Разумков публічно посварилися в парламенті.

Це трапилося під час розгляду правок до законопроєкту 2045-1 під час пленарного засідання 4 грудня.

Зокрема, Геращенко виступила проти ухвалення поправки, яка дозволяє отримувати статус УБД не тільки українським добровольцям, а й членам незаконних терористичних формувань на Донбасі.

«Щойно 215 «слуг народу» підтримали поправку, якою дали можливість, шпарину: статус УБД отримають бойовики, сепаратисти і так далі! У нас тут голуби миру з колорадськими значками під вишиванками, які засіли в перших рядах! Вони протягують поправки, які нівелюють саму сутність цього закону», – обурилася нардепка.

Зі свого боку Разумков образився на її критику членів «Слуги народу» і перервав виступ Геращенко різкою відповіддю.

«Ірино Володимирівно, я дуже перепрошую: якщо знову будуть образи у Верховній Раді України про колорадські значки, про вишиванки, про свастику, про якісь інші атрибути, то давайте все ж по-іншому ставитися до своїх колег», – відрізав він.

Обурення, зумовлене скандальною поправкою, висловила на сторінці Facebook і парламентарка від «Європейської солідарності» Софія Федина.

«Щойно протягли правку до законопроєкту 2045-1, якою учасниками бойових можуть визнати і сепаратистів. Ми підняли крик. Зараз оголошено перерву для консультацій», – написала вона.

 

Ірина Геращенко і Дмитро Разумков

Після консультацій сторонам все ж знайшлося знайти компроміс. Разумков підкреслив, що до Верховної Ради незабаром внесуть ще один законопроєкт, який врегулює колізію, закладену в 15 правці. Крім того, буде прописано уточнення про те, що статус УБД отримають ті добровольці, який взаємодіяли з ОС.

Геращенко подякувала колегам по парламенту за конструктивну співпрацю. Після цього Разумков з усмішкою запитав у неї, чи можна це сприймати, як вибачення за «некоректні висловлювання».

Але Геращенко спростувала це. «Свою правоту доводиться доносити через емоції. Це діалог. Дякую», – стримано відповіла нардепка.

Загрузка...

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Джерело