В Україні ввели найбільшу монету: який вона має вигляд

Новости

Нацбанк України в п’ятницю, 20 грудня, ввів у обіг нову монету – номіналом 5 гривень. До цього найбільший номінал був 2 гривні.

Про це повідомляється на сайті НБУ. На зворотному боці монети зображено ту ж персону, що й на банкноті – Богдана Хмельницького.

Нові 5 гривень

Металеві 5 гривень матимуть однаковий обіг із банкнотами цього номіналу. Обмінювати їх не потрібно. Однак поступово НБУ виведе паперові «п’ятірки» з обігу.

Наступне оновлення в монетах, якими користуються українці, заплановано на 2020 рік – це буде 10 гривень.

Причина виведення грошей у тому, що одно-, дво- і п’ятигривневі купюри в середньому служать лише приблизно рік. Для порівняння: 500 грн, які рідше використовують і до яких дбайливо ставляться, можуть «прожити» до 8 років. Поступово «папірці» зношуються, Національний банк вилучає їх із обігу і друкує нові. На друк, а це складний процес із декількома рівнями захисту, іноді витрачають більше, ніж «коштує» банкнота.

В Україні вже вивели з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок. Також НБУ поступово буде виводити з обігу монети в 25 копійок.

 

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні в серпні стався сплеск підробки купюр номіналом 500 гривень. Злочинці друкують їх на принтерах, а збувають в кафе і на заправках.

Українці, які отримали перші банкноти в 1000 гривень, скаржаться, що не у всіх банках дізнаються нову купюру і приймають для платежів.

З 1 жовтня НБУ став виводити з обігу купюри номіналом одна, дві, п’ять і 10 грн, а дрібні монети перестали вважатися грошима.

Джерело