Це вирок Коболєву і Ко. Для чого було підвищення ціни на газ? Де наші гроші, покидьки?!

Новости

Позаторік НАК «Нафтогаз України» продала рідному «Укргазвидобуванню» план реформ. Недорого, в еквіваленті — за 4 млн дол. Тепер цими папірцями можна обклеювати стіни в приймальні.Хоча в НАКу не журяться — замовили консультантам ще один план реформ, уже вдвічі дешевше. Виходить, майбутнє обклеювання ним стін буде ощадливішим і більше відповідатиме найкращим світовим практикам. Можна навіть заздалегідь замовити якийсь веселий орнамент…

Минулий рік остаточно поховав плани зі зростання газовидобутку до 20 млрд кубометрів до 2020 р. (програма 20/20; див. DT.UA №31 від 23 серпня 2018 р., «Ласий шматок»). Настільки розрекламована програма тихо перейшла в розряд «історії нашого містечка». Якщо в 2016 р. ще спостерігався хоча б невеликий приріст видобутку, то торік він був за межею статистичної похибки. А може, взагалі в мінус, якщо відняти від заявлених «Укргазвидобуванням» (УГВ) обсягів у 15,5 млрд кубометрів раптово вирослі технологічні втрати.

Та краще не віднімати, щоб не засмучуватися й вірити, що приріст у 250 млн кубометрів (1,6%) таки був. Він усе одно ні на що не впливає, — приростити видобуток мали на мільярд (до 16,5 млрд). Потім цифру усікли до 15,9 млрд кубометрів, а коли зрозуміли, що завалять і її, з’явилися шукані 15,5 млрд. Про неї й заявили як «про рекордний видобуток за 25 років». Так теж можна.

До речі, одночасно полтавська влада практично без звуку (і майже безплатно) видала російському громадянинові Фуксу дозволи на півтора десятка майданчиків. У розпал нещадного протистояння російській агресії, ага! Питання, мабуть, погоджене з Банковою й оточенням Петра Олексійовича. Та й він особисто в курсі. Наскільки й хто при цьому «у справі», дізнаємося, коли сторони розсваряться й почнуть вовтузити одне одного в лондонських судах, скорботно стогнучи, з якими шахраями вони, «хороші й чесні», зв’язалися, і яка в Україні жахлива корупція….

***
Це вирок Коболєву і Ко. ВТВ це виробнично-технологічні витрати. Вони чомусь зросли і «з’їли» весь приріст видобутку, лишивши ті ж самі 14 млрд кубів, що були до підвищення цін на газ… Де наші гроші, покидьки?! (Alexey Kucherenko)