16 Квітня, 2024 10:31 pm

Журналістка шведського телебачення обізвала українок

Журналістка Елаф Алі швецького каналу SVT невдало пожартувала про переселенок з України, заявивши, що їх можна помітити лише в борделях.

Скандальна заява прозвучала в ефірі телешоу “IFS — invandrare för svenskar”.

“Вони блондинки та зливаються з натовпом, тому ви не помічаєте їхньої присутності, окрім як у борделях”, — заявила вона.

На заяву журналістки обурилися українські жінки. На їх гнівні коментарі в інтернеті відреагувало посольство України у Швеції. Воно закликало журналістку публічно просити вибачення.

“Вважаємо такі висловлювання глибоко образливими та абсолютно неприйнятними з огляду на обставини повномасштабної російської військової агресії проти України, яка змусила українських жінок рятувати своє життя та життя своїх дітей за кордоном. Закликаємо журналістку Елаф Алі до публічного вибачення, а керівництво каналу SVT — вжити необхідних заходів для неможливості подібних ситуацій у майбутньому”, — йдеться у повідомленні.

У відповідь журналістка Елаф Алі написала пост у соціальній мережі Х, де поскаржилася, що “українці дуже злі”.

“Привіт вам, нечесні та лицемірні люди, які вдають, що піклуються про жінок. Ви «злитесь» на опис реальності, у комедійному шоу, але не на те, що так відбувається — чи на чоловіків, які купують секс? Безумовно. Сподіваюся, вам стане легше після того, як ви вихлюпнули свій мерзенний расизм”, — написала вона.

На телеканалі SVT де виходило шоу, у відповідь на заклик посольства відмовилися вибачатися, назвавши це “свободою слова”.

“Звичайно, ми цього не робитимемо. Сказане у програмі — у рамках свободи слова. Це програма, яка обігрує стереотипи щодо національностей, які ми, можливо, не звикли чути у Швеції, і перетворює їх на гумор”, — заявила програмна менеджерка мовника Крістіни Гілл.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *