16 Квітня, 2024 11:53 pm

Сенсація про Зеленського і Залужного: хто і як водив українців та світ за носа

Конфлікт Залужного і Зеленського був просто фейком? Стало відомо, як і хто місяцями дурив українців через популярні соцмережі.

Одна з європейських розвідок отримала унікальні документи та передала їх журналістам The Washington Post. Але і це ще не все — спливла правда про те, кому належить і ким керується мережа фейкометів, яка досі набирає мільйони переглядів в Україні, розганяючи скандали та дискредитуючи ЗСУ.

Розсекречено таємні документи Кремля!

Так званий розкол між Зеленським і Залужним місяцями розкручували просто у Кремлі. Американські журналісти отримали від однієї з європейських розвідок ексклюзивний доступ до робочих документів кремлівського центру інформаційних операцій “С”. Дізнавшись чутки про можливий конфлікт серед українського вищого керівництва, Кремль дав завдання своїм посіпакам роздмухати багаття скандалу. І схоже, у них таки вийшло.

“Адміністрація президента Росії Володимира Путіна наказала групі російських політтехнологів використовувати соціальні мережі та фейкові новинні статті, щоб проштовхнути тему про те, що Зеленський “істеричний і слабкий. … Він боїться, що його відсунуть, тому позбувається небезпечних”.

Вказівка ​​Кремля призвела до тисяч публікацій у соціальних мережах і сотень сфабрикованих статей, створених фермами тролів і поширених в Україні та всій Європі, які намагалися використати напруженість між двома українськими лідерами”, — пише WP. 

“Чорний кардинал” ІПСО?!

Деталізованість плану Кремля вражає. Чорним кардиналом російської ІПСО виявився давній приятель Путіна, заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кірієнко. Як пишуть журналісти, на початку 2023-го року йому було наказано створити мережу фейкометів в Україні і уже 16 січня команда пропагандистів склала стратегію обману українців.

Завдань у Кремля було 4: дискредитація військово-політичного керівництва, розкол еліт, зневіра у лавах ЗСУ та дезорієнтація звичайних українців. Але це ще не все. У документі є навіть приклади фейкових “сюжетів”, які мали б теоретично вразити аудиторію.

Приклади сюжетів (мовою оригіналу): 

Дети руководства, батальон “Монако”. Элита и их дети пережидают войну в Монако (гонки на машинах, пляжи, рестораны, походы по магазинам), на фоне очередей за хлебом хмурыми зимними днями (серия коротких видеороликов на ютубе, при возможности из взломанных телефонов)

Реклама для богатых, где переждать зиму, с примерами известных персон из правительства, офиса президента, региональных администраций (короткие видеоролики)

Свет не для всех. Свет для избранных: в Украине могут подавать электроэнергию в дома элиты на период блэкаута как на стратегические объекты. Фотокопия распоряжения главы города (района)

Серия сюжетов о том, кому дают свет в городах, с наиболее пострадавшей энергоструктурой: “у прокурора (мэра, СБУ, олигарха) свет горит, а в больнице раненых не могут спасти”

Джерело: The Washington Post

Російська ІПСО вражає фахівців

І це лише голка в копиці сіна. За словами журналістів, у них на руках — сотні сторінок майже річної роботи пропагандистів. Є навіть звіти щодо окремих публікацій в соцмережах. Як не дивно, одним із найпопулярніших фейків став пост про Залужного у Фейсбуці. У ньому невідомий користувач ще в квітні 23-го стверджує, що Залужний має намір стати новим президентом України. Згідно з документами, цей пост набрав рекордні 4,3 мільйона переглядів та тисячі реакцій українців.

Утім, найефективнішими майданчиками для пропагандистів стали, як не дивно, телеграм і ТікТок. У звіті рашистів йдеться, що від початку повномасштабного вторгнення українська аудиторія Телеграму зросла на рекордні 600% — майже кожен українець має доступ до цього популярного месенджера, більшість читає новини саме там. Для розповсюдження дезінформації росіяни фінансували мережу телеграм-каналів так званих лідерів думок. Одним із успішних фейків став пост під назвою “Как только подвозят НАТОвскую технику — по ней ведут огонь”.

Скриншот / ©
Скриншот

А ви колись помічали подібні кремлівські наративи у блогерів, яких ви читаєте або дивитесь? Обов’язково перевірте та відпишіться від російських “консерв”. 

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *