Несподіване відкриття! Львів’янин, чию сім’ю знищила ракета, приховував шoкyючу правду… Всі подробиці

Журналіст «ВЗ» поспілкувалася з Орестом Базилевичем — батьком Ярослава та дідусем трьох дівчат родини Базилевичів, які загинули від російської ракети

4 вересня російські балістичні ракети забрали життя сімох львів’ян з вулиці Коновальця, 44, серед яких майже усю родину Базилевичів.

Від ракетного удару на сходовій клітці історичного будинку буферної зони ЮНЕСКО загинула 43-річна жінка Євгенія Базилевич та її троє доньок — 21-річна Ярина, 18-річна Дарина та 7-річна Емілія. Їх поховали на Личаківському кладовищі.

Журналіст «ВЗ» навідалася до місця трагедії, щоб побачити, як триває розбір завалів.

У будинку, де була сходова клітка, утворилася прірва

… Частина вулиці Коновальця досі перекрита, її охороняють поліцейські. Кожного, хто хоче туди потрапити, перевіряють: запитують, чи ви мешканці, чи просто «відвідувачі», які хочуть подивитися на масштаби руйнування. Місцеві мешканці з сумом кажуть, охочих побачити трагедію на власні очі не бракує. «Вже так набрид цей ажіотаж. Скільки ще можна ходити до будинку на Коновальця, якого понищила ракета?», — нарікає мешканка Коновальця, 54, яка якраз підрізала кущі біля свого будинку.

Біля напівзруйнованого будинку працює кран. Його організували мешканці Коновальця, 44, аби допомогти вивезти з помешкання вцілілі речі — одяг, постіль, документи, посуд… Вцілілих меблів майже немає: вони або потрощені від вибухової хвилі, або провалилися з цілим поверхом донизу… У будинку повністю зруйнована сходова клітка. Там утворилася прірва із залишками стін. Тож добратися до зруйнованих помешкань жильці не можуть. Люди за допомогою рятувальників та крана по шматочках збирають докупи бодай теплий одяг… Внутрішній дворик будинку вщент знищений, туди нікого не пускають через ризик провалу конструкцій будинку.

Кран з вишкою для порятунку речей з рознесених ракетами квартир організувала для мешканців управителька ОСББ «Байки» Олександра Слободян. «Тут тринадцять квартир. Люди вивозять, що можна, і перевозять туди, де зараз мешкають (переважно в родичів чи на орендованих квартирах. — Авт.). — каже моя співрозмовниця. — Цей кран ми організували насамперед для квартири останнього поверху Ярослава Базилевича. Він поліз краном нагору, аби забрати речі, які йому знадобляться на новому місці. Я звернулася до Франківської районної адміністрації, яка надала нам вишку безкоштовно. Закупили для людей каски, рукавиці. Це речі, які знадобляться у роботі у квартирі, поки забирають речі».

«Якби дівчата залишилися у спальнях, були б живі»

Біля крана з вишкою — тато Ярослава Базилевича, пан Орест.

Орест Базилевич старший організовує вивезення речей з квартири сина Ярослава.
Орест Базилевич старший організовує вивезення речей з квартири сина Ярослава.

Підходжу до нього, чоловік радо погоджується поспілкуватися з журналістом «ВЗ» (представники ОСББ «Байки» відмовляли мене від комунікації з родиною Базилевичів, мовляв, їм зараз не до журналістів. — Авт.). Разом з паном Орестом біля крана чергує його похресник.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *