«Ознак сп’яніння не було» — нарколог зробила скандальну заяву щодо Зайцевої

Новости

Нарколог у справі про смертельну ДТП у Харкові Олена Федірко заявила, що не ховалася від слідства й увесь час перебувала на території Харківської області.

За її словами, вона звільнилася з посади з особистих причин, які не пов’язані зі скандальною підозрюваною Оленою Зайцевою, пише MediaPort (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

Пошуки Федірко для її участі на суді в ролі свідка тривали із липня. Натомість свідок заявила, що нікуди не тікала, їй не телефонували із суду, а по телебаченню про те, що її шукають, вона не чула.

Під час відповіді перед суддею Федірко заявила, що не пам’ятає акту про експертизу, який склала щодо Зайцевої. Раніше вона провела медичний огляд і відбір біологічного матеріалу у підсудної. У неї були виявлені й внесені до акту ознаки наркотичного сп’яніння.

«Я проводила повний огляд. Зовнішній, пульс, тиск, зіниці. Зовнішній огляд встановив, що у неї були пошкодження на тілі, на голові і на руці. Зіниці були звужені. Це може бути через струс мозку, а може через наркотичне сп’яніння», — заявила нарколог.

Також вона повідомила, що у Зайцевої під час експертизи була нестійка хода, але це може вказувати як на вживання наркотиків, так і на стрес.

«Явних зовнішніх ознак сп’яніння видно не було. Це було неможливо визначити на той час», – уточнила свідок.

Водночас вона наголосила, що на підставі хіміко-токсикологічної експертизи встановила факт вживання опіатів Зайцевою. На засіданні звернули увагу, що може йтися про ліки, які, за словами підозрюваної дівчини, вона вживала напередодні ДТП.

«У неї була ясна свідомість. Наркотики не вживають заради ясної свідомості», — заявила Федірко.

Під час судового засідання між Федірко та сім’ями жертв аварії стався конфлікт. Батько однієї із загиблих дівчат обурився словами нарколога про те, що вона не отримувала повісток до суду, а слідчі їй не дзвонили.

Загрузка...

«Зараз 22 число. Ви знаєте, що таке 22 число? Це День народження моєї дочки, яка загинула. А ви стоїте і брешете», — обурився родич загиблої.

UPD: 15.47 // Адвокат потрепілих Дмитро Марцонь: "Що було у сечі Олени Зайцевої?". — Опіати, — відповіла Федірко.- То це означає наркотичний стан?- Ні, — додала нарколог. UPD: 15.26 // Олена Федірко: "Я чотири місяці провела не виходячи з дому. Я була нікому не потрібна. Телефон у мене не працював близько трьох тижнів, вдома не було світла. Були дзвінки з невідомих номерів. Слідчий мені не дзвонив".UPD: 14.50 // Триває допит лікарки Олени Федірко. Вона повідомила суду, що на момент огляду Зайцева була у "ясній свідомості". У водійки Лексусу, за словами Федірко, були ознаки струсу головного мозку. На питання прокурора Ігора Омельченко "скільки крові та сечі лікарка взяла для аналізів?", Олена Федірко відповіла: "Достатньо". _________________________Засідання у справі про аварію на Сумській. У суді мають допитати фахівців, які проводили експертизу щодо стану Олени Зайцевої. Про це клопотала адвокат потерпілих Лариса Матвєєва. Окрім того до суду з‘явилася лікар-нарколог Олена Федірко. Суд неодноразово викликав Федірко для допиту, але вона не з’являлася. Також сьогодні у суді мають свідчити потерпілі Ігор і Оксана Берченко. Нагадаємо, в жовтні 2017 року, на перехресті Сумської і Мечникова зіштовхнулися Лексус Олени Зайцевої та Фольксваген Геннадія Дронова. Від удару Лексус відкинуло на тротуар. Шестеро пішоходів загинули, ще шестеро людей отримали травми.

Опубліковано UA: Харків Вівторок, 22 січня 2019 р.