Тернопіль переходить на обов’язкове сортування сміття

Новости

У Тернополі запровадили примусове сортування побутових відходів. Сміттєпроводи у багатоповерхівках уже заварюють, натомість облаштовують майданчики для контейнерів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Комунальники намертво заварюють сміттєпроводи у тернопільських багатоповерхівках – операція “ліквідація” неминуча. Мешканці, які виходять на шум у коридорі, кажуть, що давно пора.

Загрузка...

«Ми не проти, ми цього дуже давно чекали, нарешті вже дочекалися», — каже мешканка багатоповерхівки Ольга Сименина.

Бо ця наче комфортна зручність виливалася у брудні калюжі та нестерпний сморід у під’їздах. «Смороди такі, що то нема ради. Наші люди обнагліли тепер зовсім.

Може баняк борщу винести і вилити в мусорник, і бараболю висипати, і хтозна що», — каже сусідка Катерина Бзова.

Коли у перших під’їздах цього будинку тішаться змінам, то в останніх у цей час обурюються.

«Звичайно, що проти, бо нам добре – вийшов на площадку, викинув», — кажуть люди, котрим не подобається перспектива ходити з пакетами чи відрами на вулицю.

Натомість влада міста хоче привчати жителів не просто виносити, а ще й сортувати сміття: пластик до пластика, скло до скла, решту в контейнери для змішаних побутових відходів.

Людям звикати до змін нелегко. «Так як в нас приміщення маленькі, воно трохи незручно. Бо якщо стоїть три кульочки сміття, то трошечки так – дає незручності», — зізнається Леся Куріца.

Голова ОСББ Сергій Лупак слідкує за порядком. «Вхід до контейнерного майданчика в нас здійснюється через кодовий замок, доступ до кодового замка мають виключно мешканці будинку, ну, і хлопці, які вивозять тверді побутові відходи», — показує він.

Завдяки облаштуванню такого майданчика будинок має 300 грн доходу на місяць, бо пластик і скло здають на переробку.

Загрузка...

На сусідній вулиці схожий сміттєвий комплекс уже для пари п’ятиповерхівок – його теж створили самі мешканці. А до початку літа міська рада зобов’язала всі приватні жеки Тернополя облаштувати такі майданчики в кожному дворі.

Тобто контейнери, які стояли поруч вхідних дверей багатоповерхівок, забираються і переміщуються на сміттєвий майданчик, не менше ніж за 20 метрів від багатоповерхівок.