GTA в Києві: Яскраве затримання начальника одного з департаментів Національної поліції

Новости

Поліція Києва затримала колишнього начальника одного з департаментів Національної поліції України, викритого в продажу службової інформації.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НПУ.

Зазначається, що за виручені кошти полковник поліції придбав у столиці 9 квартир.

За даними поліції, затриманий полковник разом зі спільниками впродовж тривалого періоду за грошову винагороду надавав конфіденційні відомості і безпосередній доступ до них колекторських контор, мережі банківських установ і приватних підприємств.

Зазначається, що 47-річний полковник поліції – колишній очільник одного з департаментів – на початку 2018 року вийшов на пенсію і налагодив схему незаконного збагачення, шляхом систематичного незаконного втручання у роботу автоматизованих систем МВС та НПУ та незаконного використання інформації з обмеженим доступом.

Загрузка...

Він залучив до своїх злочинних планів фахівців серед співробітників Нацполіції, які здійснюють обслуговування автоматизованих відомчих баз.

Його спільники давали можливість іншим учасникам угруповання — колишнім колегам — отримувати конфіденційні відомості про громадян України.

Клієнтами та нелегальними користувачами службової інформації були персонал і працівники служби безпеки колекторських контор, великих приватних підприємств, банківських установ або будь-яка платоспроможна особа.

Для прикриття злочинної діяльності організатор групи відкрив фіктивне приватне підприємство у сфері надання телекомунікаційних послуг.

Його колишній підлеглий, діючий співробітник НПУ, крім забезпечення свого «боса» безперешкодним доступом на персональному комп’ютері до службових баз, налагодив за місцем свого мешкання таку собі «чергову частину» на кшталт call-центра «102». Цілодобово, у телефонному режимі, клієнти отримували потрібну їм інформацію

На кошти, виручені від продажу інформації, полковник купив у Києві 9 квартир, деякі з них — ще до виходу на пенсію. Цю нерухомість поліцейський здавав в оренду.