Тарифи на комуналку виявилися липовими: спливла вся правда

Новости

Тільки за останні два роки тарифи на житлово-комунальні послуги піднімалися тричі

Ближче до виборів тема завищених тарифів знову актуальна. Днями апеляційний суд визнав, що ціни на газ, які діяли два з половиною роки, є незаконними. І українці отримали підстави для перерахунку рахунків за газ і тепло, повідомляє vesti.

Однак прості українці купують втридорога не тільки енергоносії, не мають економічного обґрунтування та тарифи на послуги ЖКГ.

Журналістам вдалося з’ясувати, що місцева влада через ЖЕКи на свій розсуд і в порушення діючих нормативів вписують завищені цифри в комунальні платіжки. Держава контролю над цим процесом не проводить.

Також джерела заявляють, що реформа децентралізації відсторонила центральну владу від втручання в цю сферу і дозволила місцевій владі практично безконтрольно стягувати з українців непомірні суми.

З травня 2018 року жителі Люботина Харківської області переплатили за одну тільки холодну воду і водовідведення майже 1 млн грн, який незаконно було включено в тариф місцевою радою.

Також відомо, що держава відправило місцевим комунальникам 115 тис. Грн – на погашення субсидій. А за фактом ці кошти перекочували в Люботинський міськрада.

Сума, на перший погляд, невелика, але це лише за одну недорогу послугу в містечку з усього 20 тис. Жителів. А таких міст в Україні – півтори тисячі.

“Практика використання економічно необґрунтованих тарифів властива багатьом містам – Фастову, Броварам, Лубнам і так далі. Аналізуючи зараз тарифи по 150 містам в чотирьох областях – Вінницькій, Харківській, Полтавській і Житомирській, – ми бачимо завищення в цілому тарифів до 14% від нормативів. завдяки цьому, за нашими оцінками, з державного бюджету залучено субсидій на 3-6% більше, ніж повинно було бути “, – розповіли виданню в Житловому союзі України.

Особлива ситуація склалася в Києві. Столиця давно стала державою в державі.

Фактично столична влада ніяк не перевіряє і не обґрунтовує тарифи ЖКГ. Нормативи для цього є, але комунальники крутять ними, як забажають.

“Якщо підприємство не приєдналося до галузевої угоди, то виконання будь-яких норм для нього необов’язкове. А так як це приєднання добровільне, то підприємства творять, що хочуть. Вони можуть брати з одної угоди одну норму, з іншої – іншу. Все, що зараз є, – економічно не обґрунтоване “, – вважає експерт.

Загрузка...