Путину придется туго! Зеленский предъявил свои требования, без этого ничего не будет

Новости

Заступник керівника Офісу президента Вадим Пристайко заявив, що передумовою для зустрічі лідерів країн «нормандського формату» (Україна, Німеччина, Франція та Росія) стане поступ у виконанні домовленостей, досягнутих у липні зовнішньополітичними радниками.

Як передають кореспонденти, про це Пристайко заявив на брифінгу в Києві щодо результатів зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки», що відбулася 12 липня у Парижі.

«Ми домовились точно, що зустрінемося для того, щоб подивитись на прогрес тих досягнутих домовленостей, яких ми досягли в липні.

Ми плануємо це зробити десь наприкінці літа. І дійсно обговорювалось те, коли наші лідери зможуть зустрітися. Загальна думка: що це має відбутися максимально швидко, але ми не можемо проводити зустрічі лідерів, якщо ми не будемо бачити виконання певних досягнутих домовленостей», – заявив він.

Пристайко зазначив, що лідери країн «нормандського формату» зустрічалися не так багато разів, їхнє завдання – зафіксувати виконані домовленості і запланувати наступні кроки та спрямувати діяльність своїх команд.

«Ми зустрічалися в п’ятницю – 12 липня. Ми виділили приблизно місяць на окремі питання, подивимося, яким чином за місяць буде досягнуто тих результатів, про які домовились ми четверо, тоді будемо рекомендувати лідерам проводити зустріч», – зауважив він.

Загрузка...

Також, за словами Пристайка, що російська сторона не висувала вимогу щодо того, що для проведення саміту глав держав «нормандської четверики» Україна має провести прямі переговори з представниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР».

«В такому форматі навіть не обговорювалось», – сказав він.

Також він заявив, що Президент України і президент Росії Володимир Путін у майбутньому знову проведуть телефонні переговори щодо звільнення українців.

Однак що поки точна дата невідома.

«Телефонні розмови будуть. 99% цієї розмови було присвячено звільненню наших моряків і заручників, на цю тему ми готові говорити кожен день, якщо потрібно, для того, щоб цей процес просувався… Конкретної дати немає», – сказав Пристайко.

За його словами, для команди Зеленського розмови з президентом Росії не є табу.

Окрім того він розповів, що в межах переговорів з Росією завжди звучить прізвище керівника РИА Новости-Украина Кирила Вишинського.